Piątek, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 6576
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Aktywnie i zdrowo na festynie w SP 8

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 31 maja 2015, 10:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemo
Promocja zdrowego stylu życia była tematem przewodnim festynu rodzinnego, który odbył się wczoraj (30.05) przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Na przybyłych gości czekało wiele gier i konkursów oraz występy artystyczne.

Hasło festynu to „Czas na zdrowie”. - Przystąpiliśmy do programu, który prowadzi fundacja przy Banku Ochrony Środowiska oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to program, który ma na celu angażowanie dzieci, rodziców, szkół w promowanie zdrowego stylu życia – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze Maria Silbert-Salabura. - Cały ten festyn promuje zdrowy styl życia, a więc aktywność fizyczną, zdrowe jedzenie. Jest to końcowy efekt całorocznej pracy w tym projekcie – dodała dyrektor SP 8.

Przybyli goście mieli okazję na udział w licznych grach i konkursach, jak chociażby rzut beretem, rozpoznawanie smaków z zasłoniętymi oczami czy gry sportowe. Chętni mogli dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej czy wziąć udział w quizie „Czas na zdrowie”.

Zarówno na scenie, jak i na boisku organizatorzy zapewniali kolejne atrakcje, w tym m.in. pokaz sztuk walki, taniec zumba, występy zespołów tanecznych oraz wokalne prezentacje uczniów SP nr 8. Poza tym spore zainteresowanie budziły zabawy z harcerzami, konkursy plastyczne, pokazy filmowe, czy loteria fantowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~nie 2-06-2015 0:31
Widać, że są tacy coś robią i tu gratulacje - ważna w tym względzie edukacja, ale i są tacy co w stołki pierdzą zmęczeni intrygami, praca na giełdzie no i katecheci, przecież trudno żeby promowali zdrowy styl życia rozdają to co inni wyprodukują - to czy nie czas likwidować komórki w sanepidzie generujące koszty? a i dodatkowo i szpitalu PKT... za pracę bez efektów - bo co wymagać od posłusznych w sanepidzie? ale czy My podatnicy mamy płacić za nieróbstwo?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group