Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7274
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywnie i zdrowo na festynie w SP 8

Niedziela, 31 maja 2015, 10:02
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 czerwca 2015, 8:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Aktywnie i zdrowo na festynie w SP 8
Fot. Przemo
Promocja zdrowego stylu życia była tematem przewodnim festynu rodzinnego, który odbył się wczoraj (30.05) przy Szkole Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze. Na przybyłych gości czekało wiele gier i konkursów oraz występy artystyczne.

Hasło festynu to „Czas na zdrowie”. - Przystąpiliśmy do programu, który prowadzi fundacja przy Banku Ochrony Środowiska oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jest to program, który ma na celu angażowanie dzieci, rodziców, szkół w promowanie zdrowego stylu życia – powiedziała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 w Jeleniej Górze Maria Silbert-Salabura. - Cały ten festyn promuje zdrowy styl życia, a więc aktywność fizyczną, zdrowe jedzenie. Jest to końcowy efekt całorocznej pracy w tym projekcie – dodała dyrektor SP 8.

Przybyli goście mieli okazję na udział w licznych grach i konkursach, jak chociażby rzut beretem, rozpoznawanie smaków z zasłoniętymi oczami czy gry sportowe. Chętni mogli dokonać pomiaru tkanki tłuszczowej czy wziąć udział w quizie „Czas na zdrowie”.

Zarówno na scenie, jak i na boisku organizatorzy zapewniali kolejne atrakcje, w tym m.in. pokaz sztuk walki, taniec zumba, występy zespołów tanecznych oraz wokalne prezentacje uczniów SP nr 8. Poza tym spore zainteresowanie budziły zabawy z harcerzami, konkursy plastyczne, pokazy filmowe, czy loteria fantowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group