Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 5821
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Aktywnie i edukacyjnie z „Młodymi Duchem”

Piątek, 2 października 2020, 11:12
Aktualizacja: 11:13
Autor: Przystań Twórcza
Jelenia Góra: Aktywnie i edukacyjnie z „Młodymi Duchem”
Fot. Przystań Twórcza
Zajęcia Fitness, Warsztaty Tańca Towarzyskiego, Spotkanie z Rzecznikiem Konsumenta, Samoobrona z Policją oraz Śpiewy w Kręgu i Klub Brydżowy – to atrakcje, w których wzięli udział seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Kolejne spotkania w październiku w Przystani Twórczej – Cieplickim Centrum Kultury (75-71-22-892).

Klub Seniora „Młodzi Duchem” wziął udział w fantastycznym cyklu Zajęć Fitness z Barbarą Szoką. Najpierw odbyła się rozgrzewka wszystkich mięśni i stawów, następnie seniorzy wzięli udział w różnorodnych ćwiczeniach partii ciała i rozciąganiu się z kijami, by na koniec poddać się relaksacji na karimatach, poznając ćwiczenia oddechowe. Nie zabrakło nauki kroków tanecznych m.in. salsy i bachaty.

Z kolei energiczne Warsztaty Tańca w dwóch grupach poprowadziła wspaniała instruktorka Agnieszka Lis. Na rozgrzewkę seniorzy poznali różnorodne formy ćwiczeń wykonywanych przy muzyce oraz elementy salsy i zumby. Była to doskonała okazja do połączenia piękna kroków tanecznych z formami ćwiczeń ruchowych.

Zajęcia Fitness oraz Warsztaty Tańca zostały zrealizowane z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Spotkanie dofinansowane zostało z Budżetu Miasta Jelenia Góra.

Seniorzy już „Nie boją się reklamacji w sklepach” i wiedzą czym się różni rękojmia od gwarancji. Podczas spotkania z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów na temat „Reklamacja reklamacji nierówna”, Dominika Jagielska, opowiedziała o podstawowych zasadach reklamacji towarów, czyli różnicy między rękojmią a gwarancją. Seniorzy już wiedzą, że częściej warto skorzystać z reklamacji z tytułu rękojmi i żądać wymiany towaru na nowy lub jego naprawy. Ciekawym wątkiem był również czas na reklamacje z tytułu rękojmi. Bowiem jeśli wadę w produkcie zauważymy w ostatnim dniu obowiązywania prawa do rękojmi (co wynosi 2 lata) mamy jeszcze rok czasu na zgłoszenie tej wady. Warto jednak pamiętać, że w produktach, które mają gwarancję, jeśli zostanie wymieniona część, to gwarancja na nową część liczy się od nowa. Ważną informacją, jest również fakt, że to sprzedawca odpowiada za uznanie reklamacji z tytułu rękojmi (mimo, że często bezprawnie sprzedawcy informują, że trzeba się kontaktować samemu z producentem lub, że czekają na zwrot środków od producenta i nie chcą wcześniej zwrócić pieniędzy). A to sprzedawca odpowiada za sprzedawany towar dlatego u niego składa się reklamacje z tytułu rękojmi i sprzedawca ma 14 dni kalendarzowych (nie roboczych) na odpowiedź. Jeśli minie te 14 dni i sprzedawca nie odpowie to automatycznie reklamacja zostaje uznana. „Młodzi Duchem” już wiedzą, że często proponowane przedłużenie niby „gwarancji” na np. kolejne 5 lat, nie ma nic wspólnego z gwarancją, a jest to jedynie ubezpieczenie na towar, z którego zazwyczaj sprzedawcy mają procent dla siebie. Ciekawostką jest fakt, że o ceny można się targować, nawet w „sieciówkach” np. gdy zauważymy drobną wadę. Sprzedawca często może obniżyć cenę, nawet w dużych firmach. Towar przeceniony z powodu wady, również można reklamować np. z tytułu rękojmi jeśli powstanie w nim nowa wada. Przy rękojmi nie trzeba mieć oryginalnego opakowania, a koszt dostarczenia reklamowanej rzeczy musi zwrócić sprzedawca (np. koszt kuriera lub taksówki). Na spotkaniu była okazja do zadawania pytań i poznania możliwości kontaktu z Miejskim Rzecznikiem Konsumenta, który działa w Urzędzie Miasta Jelenia Góra i pod nr tel. 757546110.

Klubowicze wzięli również udział w spotkaniu na temat podstaw samoobrony. Tym razem Beata Sasulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przestrzegała przed narkotykami i dopalaczami oraz uświadamiała jak się przed nimi bronić i jak rozpoznawać zagrożenie. Został również poruszony temat epidemii i zagrożeń jakie czyhają na starsze osoby.

Podczas Śpiewów w Kręgu Seniorzy z Klubu „Młodzi Duchem” wspólnie z Agatą Szmigrodzką śpiewali polskie pieśni patriotyczne i ludowe. Ćwiczyli również oddech, przeponę i dykcję.

Natomiast Klub Brydżowy rozegrał partie w tę wspaniałą grę, jaką jest brydż, który doskonale szlifuje pamięć i skupienie.

Zapraszamy na spotkania Klubu Seniora „Młodzi Duchem” w październiku 2020 r.:

- 5, 12, 19, 26.10.2020r. o godz. 11.00 – 11.45 .) – Cykl Zajęć Fitness. (Zajęcia trwają do 30.11.2020 r.).Wstęp bezpłatny (dostępna tylko lista rezerwowa, ilość miejsc jest ograniczona). Siedziba Przystani Twórczej.
Cykl energicznych Zajęć Fitness z Barbarą Szoką, która wprowadzi Seniorów w ciekawy świat Fitnessu i nauczy ćwiczeń rozciągających oraz relaksacyjnych. Zajęcia Fitness realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- 7, 14, 21, 28.10.2020 r. o godz. 16.00 – 17.00 i 17.00 – 18.00 - Warsztaty Tańca (warsztaty potrwają do 25.11.2020 r.). Wstęp bezpłatny (wcześniejsze zapisy na każde spotkanie co środę poprzedzającą spotkanie od godz. 8.30 pod nr tel. 75 71 22 892, ilość miejsc jest ograniczona). Siedziba Przystani Twórczej. Warsztaty Tańca prowadzi wspaniała instruktorka Agnieszka Lis. Seniorzy poznają elementy salsy i zumby. Będzie to doskonała okazja do połączenia piękna tańca z formami ćwiczeń ruchowych. Spotkania będą się odbywać w dwóch grupach: o godz. 16.00 i o godz. 17.00 w ok. 60 minutowych turach. Wcześniejsze zapisy obowiązują na każde spotkanie do 25 listopada 2020 r. Warsztaty Tańca realizowane są z Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020, realizacja zadania – Integracja Seniorów, którego organizatorem jest Ognisko TKKF Zabobrze przy JSM i Jeleniogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa.

- 1, 8, 15, 22 i 29. 10.2020 r. godz. 10.30 – 12.00 - „Śpiewy w Kręgu”. Wstęp wolny. Siedziba Przystani Twórczej. Seniorzy z Klubu Seniora „Młodzi Duchem” wspólnie z regionalną artystką Agatą Szmigrodzką śpiewają polskie pieśni patriotyczne oraz ludowe. Uczestnicy spotkania sami wybierają repertuar. To fantastyczny sposób na ćwiczenia oddechowe i dykcję. Dołączyć może każdy, kto lubi śpiewać w przyjaznym gronie, wystarczy przyjść.

Twoja reakcja na artykuł?

3
30%
Cieszy
2
20%
Hahaha
2
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
30%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group