• Wtorek, 18 lutego 2020
  • Godz. 16:40
  • Imieniny: Flawiana, Konstancji, Maksyma, Szymona
  • Czytających: 7817
  • Zalogowanych: 23
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Aktorskie popisy przedszkolaków

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 maja 2008, 8:30
Aktualizacja: 11:57
Autor: AGA
Fot. AGA
Królewnę Śnieżkę, Lokomotywę, Czerwonego Kapturka, Jasia i Małgosię, Calineczkę, Opowieści karkonoskich drzew i wiele innych bajkowych spektakli zaprezentowało 450 uczestników IV Przeglądu Teatrzyków Dziecięcych

Udział w imprezie, która od poniedziałku, 19 maja do wtorku (dziś) trwa w Przedszkolu Miejskim nr 27 w Jeleniej Górze (popularnym „Okrąglaczku”) zgłosiło 16 placówek oświatowych – przedszkoli publicznych i niepublicznych z Jeleniej Góry, Piechowic, Szklarskiej Poręby, a także Gimnazjum nr 2 i SP nr 7.

Kilkuletnich aktorów nie tremowała liczna publiczność i odważnie prezentowali pantominy, wesołe wierszyki, czy przedstawienia z pacynkami. – Do przedstawienia dzieci ćwiczyły codziennie przez trzy tygodnie. Najtrudniej było im nauczyć się roli na pamięć, choć nie wymagałam od nich, aby mówiły słowo w słowo, tak jak jest w tekście. Kiedy już opanowały tę umiejętność, zaczęły bawić się spektaklem i czerpać z niego wielką radość – mówi Renata Buławska, wychowawca grupy V z Miejskiego Przedszkola nr 19. Zaznacza, że byłoby im dużo trudniej gdyby nie pomoc i zaangażowanie ze strony rodziców.

– Takich imprez dla dzieci powinno być organizowanych jak najwięcej. Maluchy mają niepowtarzalną okazję, aby się zaprezentować i wspólnie bawić. Z ogromną przyjemnością patrzy się na ich występy, bo mali aktorzy dają z siebie to, co najlepsze. Uważam, że to bardzo wartościowa inicjatywa – mówi Jadwiga Chałupka z Jeleniogórskiego Ośrodka Doradztwa Metodycznego. Wychowawcy podkreślają, że dzięki „zabawie” w teatr dzieci uczą się szacunku dla innych, świetnie się integrują oraz mają okazję zapoznać się z klasycznymi bajkami.

Impreza nie ma formy konkursowej, a co za tym idzie – nie ma przegranych. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom, słodki upominek, zestaw pacynek do kącików teatralnych i trofeum dla przedszkola. Nagrody sfinansowała rada rodziców z „Okrąglaczka”, a trofea ufundował prezydent miasta, Marek Obrębalski.

Organizatorzy zaprosili również specjalnych gości, wśród nich emerytowanych nauczycieli, czy wizytatorów z wydziału oświaty, którzy uhonorowali młodych aktorów. Fachowym okiem na teatralne popisy dzieci spoglądał Tadeusz Wnuk, aktor Teatru Jeleniogórskiego.

To już czwarta edycja przeglądu, podczas którego mają możliwość zaprezentować się najmłodsi artyści naszego regionu. – To również jedyna tego typu impreza w powiecie jeleniogórskim organizowana wyłącznie przez nasze przedszkole we współpracy z radą rodziców i pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry – mówi Małgorzata Jędryczek, dyrektor „Okrąglaczka”. Przeglądy teatrzyków to jej autorski pomysł. Wspomina, że w pierwszym roku chętnych było dziesięć przedszkoli, w kolejnych trzynaście, trzy lata później piętnaście. W tym roku byłoby dwadzieścia, ale niestety nie wszyscy się zmieścili.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~Sindi 20-05-2008 10:00
Duże brawa dla dzieciaczków:)
~pluska 20-05-2008 11:03
oczywiscie przedszkole Okraglaczek to przedszkole nr 27 pewnie w ferworze ogladanych przedstawien autorka artykułu sie pomyliła impreza wspaniała , integruje przedszkolaki i pokazuje że wszystkie przedszkola sa fajne, dzieje się w nich wiele ciekawych rzeczy
piipi 20-05-2008 11:50
..~ " Dzieci - to taki sympatyczny poczatek czlowieka". ~Tylko one w ten cudowny sposob potrafia prawdziwie swoja wyobraznie w swiat basni przeniesc.~Radosne Iskierki..Dobre Serduszka..Mali Artysci o WIELKIM TALENCIE ..caluski od Piipi i pozdrowienia.
~<<<< 21-05-2008 17:21
wspaniała inicjatywa ! gratulacje Pani Eli Łuszczyszyn ( byłej dyrektorce Okrąglaczka)za wspaniały pomysł!! a obecnej Pani dyrektor za to , że dalej to kontynuuje!! brawo nauczyciele wszystkich przedszkoli - jesteście wielcy !! dziękuję, że tak pięknie uczycie nasze dzieci ! a wszystkim artystom - duuuuuuuuuuuuuuuże buziaki!!!
~kika 21-05-2008 17:59
wspaniała rzecz teatralna ,piekna idea,wspaniała zabawa i nauka ,a kto wie czy juz nie mamy przyszłego małaszyńskiego czy kożuchowskiej w tych milusinskichbrawa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group