Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Niedziela, 11 grudnia 2016, 11:08
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 grudnia 2016, 9:01
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: Akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”
Fot. Robert Czepielewski
Wczoraj (10.12) jeleniogórscy policjanci prowadzili działania w ramach ogólnopolskiej kampanii „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Celem akcji jest zwrócenie uwagi kierujących na stan i jakość oświetlenia w pojazdach, bo to bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Organizatorem kampanii jest Komenda Główna Policji wspólnie z Instytutem Transportu Samochodowego, Polską Izbą Stacji Kontroli Pojazdów i Operatorem komunikatora Yanosik.

- Zwracamy szczególną uwagę na oświetlenie i stan techniczny pojazdów. Po pierwszych kontrolach nałożono 12 mandatów i zatrzymano 8 dowodów rejestracyjnych. Część kierujących, którzy mieli niesprawne oświetlenie zostało skierowanych na stacje paliw, celem zakupienia żarówek i ich wymiany – mówi . st. aspirant Henryk Mieszała z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Jeleniej Górze.

Akcja będzie prowadzona także 17 grudnia tj. w następną sobotę. Do akcji zostały zaangażowane stacje diagnostyczne pojazdów w Grabarowie oraz stacja Mercedes - Mirosław Wróbel, gdzie także w najbliższą sobotę będzie można dokonać kontroli oświetlenia i nieodpłatnie wyregulować światła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group