Poniedziałek, 20 marca
Imieniny: Aleksandry, Klaudii
Czytających: 9503
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja segregacja strzałem w dziesiątkę

Poniedziałek, 15 sierpnia 2016, 10:42
Aktualizacja: Wtorek, 16 sierpnia 2016, 7:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Akcja segregacja strzałem w dziesiątkę
Fot. Przemek Kaczałko
W niedzielę (14.08) w samo południe na Placu Ratuszowym rozpoczęła się „Akcja – segregacja”, czyli festyn rodzinny mający na celu poszerzenie świadomości ekologicznej mieszkańców Jeleniej Góry. Były gry, zabawy, przedstawienie, a także liczne konkursy i akcje z nagrodami.

- Chcemy promować dobre zachowania mieszkańców w tym zakresie – podkreśliła cel imprezy Dorota Żurawska, kierownik referatu gospodarki odpadami Urzędu Miasta. W centrum miasta odbywały się pokazy sprzętu Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, co spotykało się z dużym zainteresowaniem ze strony dzieci. - Promujemy również sprzątanie po swoim psie, bo to jest jeden z podstawowych problemów gospodarki miejskiej – mówiła D. Żurawska. Dzieci oraz ich rodzice brali udział w konkursach, gdzie wykazywali się wiedzą na temat segregacji śmieci. - Jestem bardzo zadowolona z ich wiedzy. Każdy z nas ma jakieś wątpliwości, tym bardziej, że mamy wiele rodzajów odpadów – dodała urzędniczka.

Oprócz stoisk MPGK był pokaz sprzętu spółki Simeko, prezentowali się: Związek Gmin Karkonoskich i Schronisko dla Małych Zwierząt. Były warsztaty artystyczne i techniczne, a także promowano Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (mobilny PSZOK). Swoje stoiska miały: policja, straż miejska oraz MZK. Zbierano też elektroodpady, za co wręczano wrzosy. - Pewna starsza pani tak nas ujęła swą desperacją, że wręczyliśmy jej aż cztery kwiaty – powiedział Jacek Panasiewicz z MPGK. - Z Kiepury przyciągnęła malutkim wózkiem 21-kilogramową pralkę z wirówką – dodał.

Warto pamiętać, że „stacjonarny” PSZOK mieści się w siedzibie MPGK przy ul. Wolności w Jeleniej Górze. Można w nim codziennie bezpłatnie oddawać między innymi: stare meble, drzwi, opony czy sprzęt RTV i AGD. PSZOK czynny jest od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 18.00 i w soboty od godz. 8.00 do godz. 14.00. Każdego dnia punkt odwiedza średnio kilkanaście osób. Zostawiane przez nie przedmioty są w większości przypadków utylizowane. Te, które się do tego nie nadają, trafiają do Regionalnej Instalacji do Przetwarzania Odpadów Komunalnych w Kostrzycy

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
611
maksymalnie 150
84%
od 151 do 459
6%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group