Piątek, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 7211
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akcja „Prędkość”, czyli lepiej zwolnić

Poniedziałek, 28 marca 2011, 10:49
Aktualizacja: 10:49
Autor: KOMUNIKAT POLICJI
Dziś w godzinach od 6.00 do 22.00 policjanci jeleniogórskiej drogówki na głównych ciągach komunikacyjnych Kotliny Jeleniogórskiej prowadzą działania prewencyjne pod kryptonimem „Prędkość”.

Działania te są skierowane w szczególności do tych kierowców, którzy rozwijają nadmierne prędkości, bardzo często niedostosowane do warunków panujących na drodze oraz do wszystkich uczestników ruchu drogowego, którzy nie stosują się do obowiązujących przepisów w tym zakresie – informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policjanci szczególnym nadzorem obejmą drogi główne naszego regionu, a pracę ich wspomagają: fotoradar, video –rejestratory i alkotesty. Patrole sprawdzą trzeźwość kierujących, ale także stan techniczny pojazdów, osoby i pojazdy pod kątem poszukiwań. Zwrócą też uwagę, czy kierowcy i pasażerowie podczas jazdy korzystają z pasów bezpieczeństwa.

Celem tych działań jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz zwrócenie uwagi kierowców na fakt, iż przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo na drodze.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group