Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 2550
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Akcja powódź

Czwartek, 4 czerwca 2009, 17:00
Aktualizacja: 17:01
Autor: Ania
Jelenia Góra: Akcja powódź
Fot. Ania
Służby ratunkowe oraz Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego ćwiczyły dzisiaj jak skutecznie działać w czasie zagrożenia powodziowego. Zespoły ratownicze pojawiły się tam, gdzie zwykle zaczynały się jeleniogórskie powodzie i podtopienia, na ulicy Wiejskiej.

Strażacy, policjanci, ratownicy WOPR i pogotowia ratunkowego, pracownicy centrum kryzysowego oraz innych instytucji uczyli się współdziałania i odpowiedniego reagowania w momencie gdy pojawia się zagrożenie.

Ćwiczenia odbyły się w czterech częściach Jeleniej Góry: przy ulicy Witosa w Jeleniej Górze, na moście przy ulicy Wincentego Pola, na terenie wału przeciwpowodziowego oraz przy ulicy Wiejskiej. Uczestnicy szkolenia uczyli się, jak skutecznie i szybko udzielić pomocy ludziom i zwierzętom, uratować czyjeś życie, zdrowie oraz mienie w czasie powodzi. Sprawdzili również system łączności i integrowali się nawzajem.

- Założyliśmy sobie cztery cele. Pierwszy to współdziałanie zespołu zarządzania kryzysowego z poszczególnymi strażami i instytucjami, zgrywanie zespołów, oraz sprawdzenie funkcjonowania systemów łączności. Ważne jest też sprawdzenie w terenie ekipy naszego centrum, we współpracy z jednostkami biorącymi udział w usuwaniu skutków powodzi. – mówi Włodzimierz Belta, naczelnik wydziału zarządzania kryzysowego urzędu miejskiego - przeprowadziliśmy ćwiczenia zawiązane z ratowaniem życia, zdrowia i mienia mieszkańców Jeleniej Góry oraz udzielaniem im pierwszej pomocy przedmedycznej.

Dzięki ćwiczeniom służby ratunkowe w Jeleniej Górze będą lepiej przygotowane do przeprowadzenia skutecznej akcji przeciwpowodziowej i zapewnienia mieszkańcom bezpieczeństwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group