Piątek, 30 lipca
Imieniny: Julity, Piotra
Czytających: 3707
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Akcja ”Pasy”– podsumowanie

Piątek, 30 grudnia 2016, 11:36
Aktualizacja: 11:38
Autor: 112
Region: Akcja  ”Pasy”– podsumowanie
Fot. Archiwum
Wczoraj (29.12), w godzinach od 6.00 do 22.00, policjanci jeleniogórskiej drogówki w regionie jeleniogórskim prowadzili działania prewencyjne pod kryptonimem „Pasy”.

Działania te prowadzone są cyklicznie, a ich celem jest egzekwowanie od kierowców i pasażerów obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy. Pasy stanowią najskuteczniejszy środek zapobiegający powstawaniu obrażeń u kierowców i pasażerów. Wysoki wskaźnik śmiertelności wypadków w Polsce wynika między innymi z faktu, iż zbyt wiele osób podróżuje z nie zapiętymi pasami. W trakcie prowadzonych działań policjanci zwrócili szczególną uwagę na pojazdy, w których przewożone były dzieci.

- Podczas działań policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowców, dokumenty uprawniające do przewozu osób, stan techniczny pojazdów, wyposażenia , a w szczególności urządzeń mających bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo jazdy.
W trakcie działań skontrolowali 123 pojazdy, nałożyli 70 mandatów, w tym ukarali 33 kierowców za to, że nie korzystali z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy, pięciu pasażerów, a sześć mandatów przypadło rodzicom, którzy nieprawidłowo przewozili dziecko – informuje podinsp. Małgorzata Gorzelak z KMP w Jeleniej Górze.

- Głównym celem działań funkcjonariuszy było uświadomienie rodzicom i opiekunom, że najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci, a przewożenie ich w fotelikach, to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim troska o ich życie i zdrowie - dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group