Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 3904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Akcja parlamentarzystów dla chorych dzieci wciąż trwa

Piątek, 6 lutego 2015, 7:19
Aktualizacja: 7:22
Autor: Mea
Polska: Akcja parlamentarzystów dla chorych dzieci wciąż trwa
Fot. Archiwum Wyprawy
Do końca marca można wysyłać smsy, wspierające akcję „Parlament na szczyt dla dzieci”. Pieniądze są zbierane dla małych pacjentów walczących z rakiem, będących w śpiączce oraz dla dzieci niepełnosprawnych.

Mimo że parlamentarzyści zdobyli już Kilimandżaro i wrócili do Polski, to nadal można wesprzeć ich akcję wysyłając smsy. Odbędzie się również bal w Warszawie, na którym zostanie przeprowadzona aukcja m.in. rzeczy przywiezionych z Tanzanii przez uczestników wyprawy. Przedsięwzięcie wspiera podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzieci będących pod opieką Kliniki „Budzik” , podopiecznych Fundacji Polsat, Fundacji „Promyk Słońca”, a także dla dzieci na Ukrainie i w Tanzanii w ramach Fundacji Solidarności Międzynarodowej.

- Ludzie wysyłają smsy, dzwonią z informacją, że wspierają naszą akcję, również z terenu legnicko-jeleniogórskiego, za co bardzo dziękuję – mówiła jeleniogórska posłanka Zofia Czernow, uczestniczka wyprawy na Kilimandżaro.

Wyprawa nie była łatwa. – Panowały trudne warunki, im wyżej tym bardziej brakowało tlenu. Wspinaliśmy się siedem dni, by dotrzeć na Kilimandżaro – opowiadała posłanka.

Parlamentarzyści pojechali do Tanzanii nie tylko po to, by zdobyć szczyt. - Spotkaliśmy się również z członkami tamtejszego parlamentu. Rozmawialiśmy o problemach oraz współpracy w dziedzinie rolnictwa, gospodarki, ale przede wszystkim opieki nad matką i dzieckiem oraz leczenia dzieci niepełnosprawnych. Ponadto widzieliśmy się z Polakami mieszkającymi w Tanzanii od 30 lat. Grażyna Tairo i Ryszard Jankiewicz zostali odznaczeni Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za promowanie polskości w Tanzanii – mówiła Zofia Czernow.

Polacy odwiedzili też Cmentarz Wygnańców Polskich, na którym było ok. 200 nagrobków rodaków, którzy wracając z Sybiru osiedlili się na tych terenach.

Każdy, kto chce wesprzeć akcję parlamentarzystów może wpłacić pieniądze bezpośrednio na konto, utworzone specjalnie przez Fundację: PLUS BANK S.A. o/Warszawa 21 1680 1248 0000 3333 4444 5555 z dopiskiem: „Kilimandżaro” lub wysyłać sms o treści: POMAGAM na numer 72 792. Koszt smsa to 2,46 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
526
Tak
26%
Nie
66%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group