Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 6011
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/region: Akcja najwyższego ryzyka w Staniszowie i trzy inne pożary

Piątek, 10 maja 2013, 11:49
Aktualizacja: 12:02
Autor: Angela
Ten pożar dla strażaków mógł się zakończyć tragicznie – wczoraj (9.05) przed godz. 23.00 jeleniogórscy strażacy zostali wezwani do płonącego budynku w Staniszowie. W trakcie gaszenia płomieni zauważono butlę gazową, która w każdej chwili mogła wybuchnąć. Na szczęście udało się ją schłodzić i przetransportować na zewnątrz. Wczoraj doszło też do trzech innych pożarów: dwóch opuszczonych budynków oraz stogu słomy.

Najgroźniejszy pożar pojawił się w niezamieszkałym, remontowanym budynku mieszkalnym jednorodzinnym, stojącym przy wjeździe do Staniszowa. Jego drzwi były pozamykane. Strażacy wybili szybę i weszli do środka. Szybko zlokalizowali źródło ognia na strychu. Na miejscu było 13 strażaków. W trakcie gaszenia pożaru zauważono butlę gazową, która w każdej chwili mogła wybuchnąć. Na szczęście skończyło się na strachu. Po ponad 1,5 godzinnej akcji ugaszono pożar. Spłonęła część konstrukcji dachu. Strat jeszcze nie oszacowano, podobnie, jak nie ustalono oficjalnej przyczyny pożaru. Niewykluczone, że było to podpalenie. Sprawę prowadzi policja.

O godz. 14.50 strażacy gasili natomiast opuszczony budynek produkcyjny w Kowarach, w którym na II piętrze płonęły śmieci. Kwadrans po godz. 23.00 płonęła też przybudówka pustostanu przy ul. Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze. 25 balotów słomy złożonych w stóg spłonęło przy ul. Łącznej w Jeleniej Górze. Akcja ich gaszenia trwała 1,5 godziny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy masz sąsiadów, którym możesz zaufać? I zostawić np. klucze do mieszkania, aby podlewali kwiaty?

Oddanych
głosów
836
Tak
57%
Nie
43%
 
Głos ulicy
Czy wierzymy w kiełbasę wyborczą?
 
Miej świadomość
Czy warto dopłacać?
 
Rozmowy Jelonki
Prace idą żwawo
 
Polityka
Piechowice: Burchacki vs. Kubielski
 
Karkonosze
Premiera już za tydzień
 
Aktualności
Patryk dziękuje uczestnikom pikniku
 
Aktualności
Diamencikowe stroje są super
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group