Wtorek, 22 czerwca
Imieniny: Pauliny, Jana, Tomasza
Czytających: 6018
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Akademiki pójdą pod młotek?

Niedziela, 9 grudnia 2007, 12:24
Aktualizacja: 12:25
Autor: ROB
JELENIA GÓRA: Akademiki pójdą pod młotek?
Akademik AE już został sprzedany. Czy podobny los spotka domy studenckie Kolegium Karkonoskiego?
Fot. Agnieszka Gierus
Prezydencie, użyj wszelkich partyjnych kontaktów, aby powstrzymać sprzedaż akademików przy Kolegium Karkonoskim – zaapelowała do Marka Obrębalskiego Grażyna Malczuk, radna i zarazem kanclerz uczelni.

– Procedury przetargowe zostały już uruchomione, jedyna szansa to przekonanie Agencji Mienia Wojskowego, któa jest właścicielem budynków, aby zmieniła zdanie i nie sprzedawała ich – mówi kanclerz KK.

AMW nie przedłużyła umowy firmie, która prowadziła akademiki i wystawiła dwa budynki na sprzedaż w przetargu otwartym. To oznacza, że może nabyć je np. deweloper, który wybuduje tam mieszkania. I wtedy studenci zostaną na lodzie. Obiekty są już przystosowane do potrzeb studentów. Poza tym, są blisko największej uczelni w stolicy Karkonoszy.

– Kolegium Karkonoskie wystartuje w tym przetargu, ale co będzie, jeśli ktoś da większą kwotę – mówi Grażyna Malczuk. Jak twierdzi, jedyna szansa, to nakłonienie AMW do zmiany decyzji. Może to zrobić odpowiedni minister.
Marek Obrębalski obiecał na sesji, że będzie interweniował w sprawie akademików. – Los tych budynków nie jest wcale przesądzony – powiedział.

Przypomnijmy, że przesądzony jest natomiast los domu akademickiego Lubczyk. Odkupiło do od Akademii Ekonomicznej miasto, aby urządzić w bloku mieszkania socjalne. Koszt transakcji i inwestycji: milion sześćset tysięcy złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group