Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 4175
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Adventure Race wystartuje z Placu Ratuszowego

Środa, 2 czerwca 2010, 8:28
Aktualizacja: 8:42
Autor: arec
Już jutro z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze wyruszą zawodnicy startujący w rajdzie przygodowym Timex Ride 360°.

Trasa rajdu została podzielona na odcinki, które startujący będą pokonywać pieszo, rowerem, na rolkach oraz kajakiem. Dodatkowo organizatorzy wyznaczyli zadania specjalne takie jak penetracja jaskini, wspinaczka skalna, przeprawa przez rzekę czy zadania linowe.

W zawodach wystartują zespoły czteroosobowe, które będą musiały zdobyć określone punkty wyznaczone na mapie. Każdy z punktów zostanie zamknięty o określonej godzinie, tak więc niezwykle istotne będzie obranie odpowiedniej taktyki. Zwycięży bowiem zespół, który zdobędzie najwięcej punktów i odnotuje najlepszy czas.

Zawodnicy startujący w Timex Ride 360° mają do wyboru dwie trasy. Dłuższa wynosi 360 km, a krótsza 180 km. Trasy będą prowadzić m.in. przez Rudawy Janowickie, Góry Kaczawskie, kamieniołomy w Wojcieszycach i Góry Izerskie. Start zawodników rywalizujących na trasie długiej zaplanowano na godz. 17 w czwartek, a zawodnicy rywalizujący na trasie krótkiej wystartują o godz. 17 w piątek. Meta zaplanowana jest na godziny między 16, a 18 w sobotę.

W zawodach może wziąć udział każdy, ale do Jeleniej Góry przyjedzie jeden z najlepszych zespołów w Polsce – Navigator Suunto, w skład którego wchodzi Justyna Frączek, jedna z najbardziej doświadczonych polskich kolarek, która uprawia między innymi cross country, downhill, dual i 4 cross. Navigator Suunto zajęli 5 miejsce na ubiegłorocznych Mistrzostwach Świata rozgrywanych w Portugalii.

Zawody organizuje Team 360 oraz Miasto Jelenia Góra. Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal Jelonka.com. Wszelkie szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej www.team360.pl.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1076
Tak
59%
Nie
34%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group