Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 3622
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: "Adepci" policji i ratownictwa pasowani na uczniów

Piątek, 6 grudnia 2013, 8:34
Aktualizacja: Sobota, 7 grudnia 2013, 12:15
Autor: Mea
Piechowice: "Adepci" policji i ratownictwa pasowani na uczniów
Fot. ZSTiL
Stu przyszłych policjantów i czternastu młodych ratowników medycznych wzięło udział w uroczystości ślubowania klas policyjnych i ratownictwa medycznego w Zespole Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach. – Już planujemy utworzenie kolejnych profili związanych ze służbami miejskimi – powiedziała Dorota Sobczyńska, dyrektorka szkoły.

- Po raz pierwszy uruchomiliśmy profil ratownictwa medycznego i liczymy na to, że w kolejnych latach będzie cieszył się coraz większym powodzeniem, tak jak profil policyjny. Młodzi ratownicy oprócz podstawowych przedmiotów mają również elementy ratownictwa medycznego, technik samoobrony z zajęciami judo, podstawy języka migowego oraz zajęcia na basenie z ratownictwa wodnego. Ponadto młodzież weźmie udział w zimowym obozie, podczas którego pozna tajniki ratownictwa górskiego. Natomiast w okresie letnim będzie na obozie z ratownictwa wodnego. Zajęcia prowadzą wykładowcy z Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze, którzy przygotowali też program nauki dla tego profilu – mówiła Dorota Sobczyńska.

Na uroczystości pasowania był m.in. dziekan Wydziału Przyrodniczo-Technicznego, który wraz ze starostą jeleniogórskim Jackiem Włodygą, pasował przyszłych ratowników medycznych na uczniów profilu ratownictwa medycznego.

Z kolei Robert Gwardyński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wraz ze Zbigniewem Ciosmakiem, pasowali uczniów profilu policyjnego, który cieszy się już od trzech lat dużym zainteresowaniem wśród absolwentów gimnazjów.
– W kwietniu 2014 r. pierwsi absolwenci klas policyjnych opuszczą mury naszej szkoły. W ramach tego profilu prowadzimy zajęcia z bezpieczeństwa publicznego - edukacji ogólnopolicyjnej, samoobrony i technik interwencyjnych, musztry oraz wyszkolenia strzeleckiego. Młodzi policjanci biorą również udział w obozach szkoleniowych – zaznaczyła dyrektorka.

Tradycyjnie podczas uroczystości zagrała orkiestra policyjna, która akompaniowała również Andżelice Soliło, uczennicy 2 klasy policyjnej, podczas jej występu wokalnego. Ponadto jeden z rodziców pierwszoklasistów ufundował pyszny tort. W spotkaniu wzięło udział również wielu rodziców i rodziny uczniów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1199
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group