Piątek, 3 lutego
Imieniny: Błażeja, Oskara
Czytających: 5313
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Adepci informatyki nagrodzeni

Piątek, 16 kwietnia 2010, 10:18
Aktualizacja: Sobota, 17 kwietnia 2010, 11:37
Autor: Gabi
JELENIA GÓRA: Adepci informatyki nagrodzeni
Fot. Gabi
Wczoraj w budynku rektoratu Kolegium Karkonoskiego wręczono nagrody finalistom II Regionalnego Konkursu Informatycznego.

Brali w nim udział maturzyści i uczniowie szkół średnich. Uroczystość poprowadziła prodziekan Wydziału Technicznego dr Danuta Fjałkowska. Zgromadzeni uczcili chwilą ciszy Zmarłych w katastrofie pod Smoleńskiem.

Przybyli m.in. poseł Marcin Zawiła, JM rektor KK prof. Henryk Gradkowski, prof. Mroczko, przewodniczący Rady Powiatu- Zbigniew Jakiel. Panowie Zawiła i Gradkowski wygłosili krótkie przemówienia, w których chwalili młodych ludzi za umiejętności, entuzjazm oraz proponowali pozostanie na studia w Jeleniej Górze i podjęcie w przyszłości pracy w naszym urokliwym mieście.

Nagrody za pierwsze trzy lokaty wręczał poseł Marcin Zawiła wraz z fundatorem. Nagrodą za pierwsze miejsce był komputer stacjonarny o rynkowej wartości 3000 zł. Otrzymał go Marek Hołyński z I LO im. S.Żeromskiego w Jeleniej Górze. Fundatorem nagrody było CPU ZETO. Nagrodę specjalną starosty jeleniogórskiego zdobył Konrad Pawlikowski z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Gryfowie Śląskim.

Panowie z CodeTwo i Marcin Zawiła wręczyli Łukaszowi Segietowi PlayStation 3 i grę. Na co dzień uczy się w „Żeromie”. W tym roku przyznano nagrodę specjalną, za najbardziej elegancki kod programów- wielofunkcyjny kalkulator. Otrzymał go Adam Jagiełło z LO im. A.Mickiewicza w Lubaniu. Nagrodę wręczył Zbigniew Jakiel.

Każdy z finalistów otrzymał prezent. Wyróżnieni zostali: Paweł Maj (kamerka komputerowa + pendrive 8 GB), Maciej Twaróg ( mysz optyczna + pendrive 8GB), Tobiasz Idzi (pendrive 8GB), Łukasz Koziński (kalkulator Intel+pendrive 4GB), Michał jakubowski (pendrive 4GB), Kamil Lachowicz (pendrive 4GB), Marcin Milejski (pendrive 4GB), Jakub Stefanowicz ( kalkulator Intel), Kamil Śliwa (kalkulator Intel), Przemysław Rafalczuk (kalkulator Intel), Marcin Kopczyński (kalkulator Intel), Adam Jagiełło (kalkulator Intel).

Wyróżnieni zostali także nauczyciele informatyki i dyrektorowie szkół. Otrzymali oni podziękowania z rąk prof. Henryka Gradkowskiego. Nie zapomniano o firmach sponsorujących nagrody. Przedstawiciele tychże firm otrzymali z rąk prof. Mroczko podziękowania. Całe spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Laureaci byli bardzo zadowoleni z nagród. Sponsorzy obiecali w przyszłym roku jeszcze lepsze bonusy. Po zakończeniu części oficjalnej można było napić się herbaty, zjeść coś słodkiego i porozmawiać.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group