Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3697
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: A to się przejechał…

Wtorek, 24 listopada 2009, 14:43
Aktualizacja: 14:44
Autor: TEJO
Pewien szesnastoletni chłopak nie wahał się wcale widząc należące do znajomego otwarte auto z kluczykami w schowku. Małoletni kierowca postanowił spróbować swoich sił za kierownicą. Dojechał do gminy Stara Kamienica. Tam porzucił samochód skradłszy wcześniej rzeczy należące do właściciela.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w obszarze działania II Komisariatu Policji w Jeleniej Górze. – Pokrzywdzony przyjechał swoim samochodem do znajomego, u którego pozostał na noc. Auto pozostawił na podwórku, otwarte, a kluczki ukrył w schowku. Zauważył to 16-latek, który postanowił wykorzystać okazję i przejechać się samochodem – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, rzeczniczka jeleniogórskiej policji.

Małoletni kierowca porzucił w jednej z miejscowości w gminie Stara Kamienica. Zanim wyszedł z pojazdu, ukradł pozostawione w samochodzie rzeczy właściciela: telefon komórkowy, głośniki oraz 300 zł. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 1200 zł.

Kiedy właściciel zorientował się, że auto zniknęło, rozpoczął jego poszukiwanie. Pomoc w jego odnalezieniu zaoferował 16-latek, który udał głupiego i powiedział, gdzie stał pojazd. Szybko wyszło na jaw, kto był sprawcą całego zdarzenia. – Nieletni przyznał się do popełnionych czynów, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny – informuje podinsp. Edyta Bagrowska.

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group