Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 8513
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 997 - Kronika Policyjna cz.2

Czwartek, 17 listopada 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 lutego 2006, 23:19
Autor: agata
Policja konfiskuje samochody nietrzeźwym kierowcom

Nietrzeźwi kierowcy na jeleniogórskich drogach stanowią poważny problem, z którym od lat boryka się policja.</b> Najpierw przykładowe dane ze statystyki policyjnej: wczoraj w Jeleniej Górze funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Polonez Truck mężczyznę, który miał 1,66 promila w wydychanym powietrzu. W Jeżowie Sudeckim zatrzymano rowerzystę jadącego po pijaku - 1,68 promila. Takich komunikatów podawanych do prasy i mediów codziennie jest po kilka, kilkanaście. Statystyki biją na alarm - policja jeleniogórska tylko do połowy tego miesiąca zatrzymała blisko 900 nietrzeźwych kierujących w Jeleniej Górze i na terenie całego powiatu jeleniogórskiego. Jest to aż o 300 osób więcej w porównaniu do października i listopada zeszłego roku. Nagminnie zdarza się, że wśród zatrzymanych są często kierowcy, nie respektujący prawomocnych zakazów sądowych, zakazujących im prowadzenie pojazdów. Policja posiada "czarną" listę takich kierowców i sukcesywnie stara się eliminować ich z ruchu drogowego.

Z tego też powodu KMP w porozumieniu z Prokuraturą Rejonową w Jeleniej Górze zastosowała nowy środek zapobiegawczy: konfiskatę samochodu kierowcy - pijaka, na poczet kary grzywny. Czy się sprawdzi w praktyce, zobaczymy. Zatrzymany kierowca jeżdżący na podwójnym gazie, wraca więc do domu na piechotę, a jego auto zostaje na policyjnym parkingu.

W tym tygodniu zabrano już kilka pojazdów. Dodatkowo wobec nietrzeźwych kierowców policja stosuje jeszcze jedną karę - tymczasowego zajęcia mienia na różne kwoty. Przyszłość pokaże, czy te działania "otrzeźwią" kierowców. A na koniec jeszcze raz apelujemy o rozsądek. Każdy pijany kierujący na drodze to potencjalny zabójca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group