Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 6622
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 0:00
Autor: TEJO
Przedstawiamy najciekawsze doniesienia z policyjnych raportów.

<b> KARPACZ
Czworonóg
sprawcą wypadku </b>
Pies rasy husky wbiegł w Karpaczu prosto pod koła motocyklu prowadzonego przez 21-letniego mieszkańca Kowar. W wyniku tego zdarzenia mężczyzna upadł na ziemię i złamał lewy bark. Doznał też ogólnych potłuczeń. Właściciela psa ustalają policjanci. Motocyklista był trzeźwy. Pies – z całą pewnością – również.

<b> JELENIA GÓRA
Kuchenna kradzież </b>
Dwie szafki oraz dwa blaty z kuchni z jednego z budynków w Jeleniej Górze ukradł po włamaniu 48-letni mieszkaniec miasta bez stałego miejsca zamieszkania. Policja złapała złodzieja i odzyskała łup.

<b> KOWARY
Odlotowe znalezisko </b>
133 tabletki środka odurzającego w postaci ekstazy, kilkanaście działek amfetaminy oraz kilka – marihuany znaleźli policjanci podczas rewizji w mieszkaniu 37-letniego mieszkańca Kowar. Posiadacza narkotyków czeka sprawa karna w sądzie.

<b> JELENIA GÓRA
Bandyta w celi </b>
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze aresztował 26-latka, który 8 kwietnia w Kowarach ukradł volkswagena należącego do mieszkańca Zgorzelca, a 11 kwietnia – próbował rozjechać interweniujących policjantów, którzy użyli broni służbowej. Mężczyźnie grozi kara do ośmiu lat więzienia.

<b> JELENIA GÓRA
Włam do baru </b>
21-letni jeleniogórzanin wybił szybę w drzwiach do jednego z lokali gastronomicznych na placu Piastowskim i próbował włamać się do pomieszczenia. Spłoszył go właściciel, który – razem z patrolem policji – po pościgu złapał złodziejaszka. Umieszczono go w policyjnej izbie zatrzymań.

<b>PIECHOWICE
Czołówka na łuku </b>
Kierująca samochodem marki Mercedes 28-letnia mieszkanka Szklarskiej Poręby na łuku drogi zjechała na przeciwny pas ruchu i czołowo zderzyła się z prawidłowo jadącym samochodem marki VW Passat. Kierował nim 53-letni jeleniogórzanin. W wyniku tego zdarzenia kierowca VW doznał otwartego złamania nosa i stłuczenia głowy. Pasażer, 56-letni jeleniogórzanin, potłukł klatkę piersiową głowę, ręce oraz nogi. Drugi z z pasażerów, 53-letni mężczyzna, zwichnął staw biodrowy i został ranny w podudzie. Pasażerowie trafili do szpitala. Sprawczyni wypadku drogowego doznała ogólnych potłuczeń, otarć naskórka rąk. Uczestnicy wypadku trzeźwi.

<b> SZKLARSKA PORĘBA
Ekologiczna złodziejka </b>
Policjanci zatrzymali 43-letnią mieszkankę miasta pod Szrenicą, która ukradła meble ogrodowe, pościel oraz rośliny iglaste w terenu jednego z pensjonatów. Suma strat pokrzywdzonej wynosi nie mniej niż 760 zł. Łup policjanci odzyskali i zwrócili właścicielce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group