Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9782
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Środa, 18 kwietnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 18 kwietnia 2007, 13:34
Autor: TEJO
Przedstawiamy doniesienia z policyjnych raportów.

<b> JELENIA GÓRA
Pobił, okradł, posiedzi </b>
Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o rozbój. 20-letni bandyta został już aresztowany na trzy miesiące. Był już karany. Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 kwietnia przy ulicy Poznańskiej w Jeleniej Górze. Sprawca zaatakował przypadkowego mężczyznę. Na początku zażądał od niego pieniędzy. Kiedy ten odmówił bandyta go pobił, po czym ukradł mu telefon komórkowy i 200 zł. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 1200 zł. Funkcjonariusze ustalili i zatrzymali napastnika po dwóch dniach. Przedstawiono mu zarzut rozboju, za co grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

REGION
<b> Postrach po wojnie </b>
Na wyrobisku skalnym między Piechowicami i Michałowicami znaleziono pocisk artyleryjski. Okazał się on niewybuchem z okresu II wojny światowej. Groźne znalezisko zabezpieczyła policja. Pocisk został wywieziony przez patrol sapersko-minerski z Bolesławca.

JELENIA GÓRA
<b> Kary na szybko </b>
Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze w trybie przyspieszonym skazał 55-letniego jeleniogórzanina oskarżonego o kierowanie pojazdem po pijanemu (2,08 promila alkoholu w organizmie) na karę dwóch miesięcy więzienia z zawieszeniem na dwa lata. Przez taki czas skazany nie będzie mógł prowadzić rowerów, a przez trzy lata – motocykli i motorowerów. Będzie musiał także zapłacić 50 złotych na cele społeczne.
Z kolei 46-latek, który prowadząc auto miał 1,42 promila alkoholu w organizmie, dostał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez dwa lata. Zapłaci też grzywnę w wysokości 1450 złotych oraz 100 złotych na konto fundacji wspierania ofiar wypadków drogowych.

REGION
<b> Zemsta na pszczołach </b>
Policja złapała dwóch chłopców w wieku 12 i 10 lat oraz ich starszego kolegę (17 lat), którzy bez żadnego powodu zniszczyli ule na terenie jednej z pasiek w gminie Stara Kamienica. Nieletnich przekazano rodzicom. Sprawców czeka sprawa przed sądem rodzinnym. Za szkody będą musieli zapłacić ich opiekunowie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group