Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 3187
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: 997 - Kronika policyjna

Czwartek, 8 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 10:25
Autor: TEJO

<b>Kat za kratkami</b>
Mężczyznę, który przez dwa lata znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją ciężko chorą żoną, aresztował w środę na trzy miesiące Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze. Jeleniogórzanin po pijanemu wszczynał awantury domowe, podczas których wyzywał bezradną kobietę, popychał ją i szarpał. Niszczył sprzęt gospodarstwa domowego.
- Agresja wobec żony nie ustawała, nawet kiedy ten człowiek był trzeźwy - informuje kom. Edyta Bagrowska z policji. Kobieta za względu na swoją chorobę nie była w stanie obronić się przed napastnikiem.
W miniony poniedziałek nie wytrzymała ataku szału męża i złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Mężczyzna może trafić do więzienia na pięć lat.
58-letniego jeleniogórzanina wcześniej już karano za znęcanie nad żoną. W chwili zatrzymania był pijany. Miał blisko trzy promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

<b>Złodziej na gazie</b>
Mieszkańca Kowar, który nielegalnie podpiął się do sieci gazowej, zatrzymali policjanci z Jeleniej Góry. 56-latek w ten sposób zasilał urządzenia grzewcze w swoim domu przy ulicy Uroczej. Straty w wyniku kradzieży paliwa to co najmniej tysiąc złotych. Kowarzanin odpowie za to przed sądem. Grozi mu kara grzywny i wyrok do trzech lat pozbawienia wolności.

<b>Dilerzy w pułapce</b>
Policja podejrzewa, że dwóch mężczyzn w wieku 19 i 26 lat sprzedawało środki odurzające nieletnim. Domniemani dilerzy narkotyków zostali już zatrzymani. Postępowanie w tej sprawie prowadzi sekcja dochodzeniowo-śledcza. Jeśli zarzuty się potwierdzą, sprawa trafi do sądu. Za udostępnianie narkotyków osobom, które nie ukończyły 18 lat, grozi kara co najmniej trzech lat więzienia.

<b>Szukają świadków</b>
Jeśli ktoś widział wypadek, który zdarzył się 2 grudnia przy ul. Paderewskiego około godziny 17.45, proszony jest o kontakt z policją. W wyniku tego zdarzenia rowerzysta został potracony przy samochód osobowy koloru czerwonego, nieustalonej marki o numerach rejestracyjnych początkowych DJ 33..., a następną mogła być cyfra 8. Świadkowie powinni zgłosić się do Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze przy ul. Armii Krajowej 22 pokój nr 2 lub zadzwonić pod numer telefonu 7520115 lub 7520312, a także pod nr. alarmowy policji 997.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group