Wtorek, 31 stycznia
Imieniny: Jana, Marceliny
Czytających: 3935
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 6 lat Term Cieplickich

Środa, 4 marca 2020, 8:04
Aktualizacja: Piątek, 6 marca 2020, 9:54
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 6 lat Term Cieplickich
Fot. Przemek Kaczałko
Termy Cieplickie świętowały wczoraj (3.03) szóste urodziny. Z tej okazji na przybyłych gości czekał okolicznościowy tort, zniżki oraz gadżety. Jak podkreśla prezes miejskiej spółki, plany dotyczące rozbudowy oferty kąpieliska wkraczają w kolejną fazę.

Podczas konferencji prasowej prezydent Jeleniej Góry wspominał czasy przystępowania do inwestycji, dziękując również zaangażowanym w realizację zadania.

Niektórzy radni udowadniali nam, że niedaleko stąd powstający hotel z aquaparkiem spowoduje, że tu nie będzie chętnych do korzystania. Wtedy starałem się przekonać radnych, że ta lokalizacja i to miejsce - i sama budowa Term - to dobra decyzja. Wówczas z prezydentem Markiem Obrębalskim zdecydowaliśmy, że budujemy w tym miejscu zdając sobie sprawę, że to nie jest to, o czym marzymy, ale mierzyliśmy siły na zamiary - wspominał Jerzy Łużniak. - Założenia mówiły o niespełna 200 tysiącach gości rocznie, a jest ponad 300 tysięcy - podkreślił prezydent.

W 2019 roku w Termach Cieplickich zanotowano ponad 330 tysięcy wejść, a projekt zakładał 195 tysięcy. Frekwencja ciągle rośnie, więc spółka nie rezygnuje z planów rozbudowy.

W tym roku chcemy rozpocząć rozbudowę o wodny plac zabaw, żeby dzieci mogły w okresie letnim bezpiecznie chlapać się w wodzie. Chcemy też uporządkować willę fabrykanta, a w kolejnych latach dobudować kolejną nieckę. To wszystko pozwoli zwiększyć frekwencję do poziomu 360 tysięcy wejść rocznie - powiedział Dariusz Stolarczyk, prezes Term Cieplickich.

Spółka chce również postawić pawilon gastronomiczny w części zewnętrznej.

W trakcie dnia jubileuszowego wejście na kąpielisko kosztowało symboliczne 6 zł, poza tym co 50 gość otrzymywał prezent w postaci zestawu gadżetów. Już wkrótce Termy Cieplickie odwiedzi gość nr 2 000 000. Spółka planuje specjalne uczczenie tego faktu.

Twoja reakcja na artykuł?

20
65%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
10
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
966
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group