Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 3130
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 500+: nie ma tłumów po wnioski

Wtorek, 12 kwietnia 2016, 14:55
Aktualizacja: 14:57
Autor: UM
Jelenia Góra: 500+: nie ma tłumów po wnioski
Fot. Archiwum
W pierwszym tygodniu kwietnia zostały w Jeleniej Górze złożone 1.653 wnioski w programie „500+”. – Stanowi to trochę ponad połowy ogólnej liczby wniosków, których mogliśmy się spodziewać, oceniając to w oparciu o analizy demograficzne i społeczne – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry.

Z tego niemal połowa (814) została złożona w siedzibie MOPS, ok. 40 proc. przez Internet, raptem trzy nadeszły pocztą. Pozostałe zostały złożone w dwóch punktach filialnych - przy ul. Wiejskiej i w Cieplicach.

- Będziemy rozważać ewentualne przeniesienie tych dwóch stanowisk pracy do siedziby MOPS, jeśli utrzyma się w najbliższych dniach trend liczby wniosków tam składanych. Wprawdzie w pierwszym dniu było ich sporo w filiach (47 przy ul. Wiejskiej i 31 w Cieplicach), ale w kolejnych dniach pracownicy tam dyżurujący przyjęli raptem po 7 – 8 wniosków. Lepiej więc ich przenieść do MOPS i usprawnić proces przyjmowania wniosków tam, gdzie i tak najczęściej przychodzą ludzie, a nie utrzymywać stanowiska, których pracownicy przyjmują jeden wniosek na dwie godziny. Decyzje w tej sprawie zapadną za kilka dni, będziemy jeszcze rozważać ich wszelkie skutki – poinformował prezydent.

- Natomiast można się spodziewać, że pierwsze wypłaty w systemie nastąpią już na przełomie kwietnia/maja, bo stan opracowania wielu wniosków już na to pozwala. Jeśli tempo przyjmowania wniosków dot. tego programu będzie się utrzymywać, to za kilka tygodni zbierzemy kompletne dokumenty wszystkich zainteresowanych – dodał Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group