Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7836
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jakuszyce: 5 lutego nie będzie Biegu Pucharowego w ramach cyklu SNS

Wtorek, 31 stycznia 2012, 14:49
Aktualizacja: 14:50
Autor: red.
Jakuszyce: 5 lutego nie będzie Biegu Pucharowego w ramach cyklu SNS
Fot. archiwum
Organizatorzy cyklu zawodów Salomon Nordic Sunday są zmuszeni wycofać się z organizacji Biegu Pucharowego, który w niedzielę 5 lutego odbędzie się w Jakuszycach na trasie zawodów Pucharu Świata w narciarstwie biegowym.

- Mieliśmy ten bieg robić wspólnie z organizatorami Mistrzostw Polski Amatorów, które są firmowane przez Polski Związek Narciarski. Różnice regulaminowe między naszym cyklem, a MPA są jednak zbyt duże, by udało się pogodzić obie imprezy. Dlatego zdecydowaliśmy się wycofać z zawodów 5 lutego, nie zapominając jednak o zawodnikach SNS – tłumaczy organizator Salomon Nordic Sunday Beata Lepka.

Zaznaczmy, że 4 i 5 lutego w Jakuszycach odbędą się biegi pucharowe dla amatorów, ale organizowane jedynie pod flagą MPA. W sobotę będą to sprinty, a w niedzielę biegi na dystansach. Dokładnie na takich samych trasach i dystansach, na jakich 17 i 18 lutego pobiegną najlepsi na świecie. Szczegóły tej imprezy, m.in. dotyczące zapisów powinny się znajdować na stronie internetowej organizatora – MPA – www.biegi.pzn.pl

Natomiast organizatorzy cyklu SNS zapowiadają, że swój Bieg Pucharowy zorganizują w kolejnym terminie wyznaczonym wcześniej w kalendarzu startowym, czyli 26 lutego. – Trasę uzależniamy przede wszystkim od warunków, m.in. temperatury i oblodzenia. Na pewno jednak nasi zawodnicy będą się ścigali przynajmniej po fragmentach trasy Pucharu Świata – zapowiada Beata Lepka.

A już w najbliższy piątek – 3 lutego, o godz. 16.30 – Stacja Jakuszyce szykuje trening na pucharowej trasie dla wszystkich chętnych. Poprowadzi go doskonale znana zawodniczka SNS-a, która wielokrotnie pokonała tą trasę – Ewa Szmel.

Zbiórka przed treningiem w piątek o godz. 16.30 w wypożyczalni firmy Salomon na Polanie Jakuszyckiej. Uczestnicy treningu pokonają pucharową pętlę, będą też mogli skorzystać z praktycznych podpowiedzi, jak radzić sobie m.in. z ostrymi jazdami i zakrętami.

Organizatorzy SNS-a informują jednocześnie, że z racji odstąpienia przez nich od organizacji Biegu Pucharowego 5 lutego, ten organizowany przez MPA nie będzie zaliczany do klasyfikacji generalnej SNS. Jednocześnie dodatkowe zawody w ramach cyklu Salomona odbędą się w terminie rezerwowym – 18 marca. Będą one jednocześnie finałowym biegiem cyklu w tym sezonie.

Szczegóły dotyczące cyklu SNS i kolejnych biegów na stronie internetowej organizatora – sns-nartybiegowe.pl

(UM Szklarska Poręba)

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group