Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 8221
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 47. edycja Spotkań Teatralnych zaanonsowana

Czwartek, 10 września 2020, 8:40
Aktualizacja: Sobota, 12 września 2020, 9:56
Autor: Manu
Jelenia Góra: 47. edycja Spotkań Teatralnych zaanonsowana
Fot. Archiwum Teatru
Po czterech latach przerwy na deski Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze powracają Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Spektakle z Warszawy, Wrocławia i Zittau (Niemcy). Wielka rola Mariana Opani i historia życia Marleny Dietrich, ikony popkultury, którą stworzył XX wiek z jego obiema wojnami światowymi. To wszystko i jeszcze więcej - od 1 do 4 października na scenie w ramach XLVII JST.

1 października (w czwartek) tegoroczne Jeleniogórskie Spotkania Teatralne zainauguruje warszawski Teatr Kwadrat ze spektaklem “Wrócę przed północą” (I'll Be Back Before Midnight!) w reżyserii Marcina Sławińskiego. Jest to pełna napięcia historia mistyczno-kryminalna Petera Colleya. Widowisko zrobiło furorę na teatralnych scenach, łącznie grane było w 29 krajach i 48 stanach USA. Grają: Krzysztof Kwiatkowski / Grzegorz Daukszewicz, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Glinka/ Marta Żmuda Trzebiatowska/ Daria Widawska oraz Grzegorz Wons/ Marek Siudym.

2 października (w piątek) obejrzeć będzie można spektakl “Matka”. Jest to wspólny projekt Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Zittau i Psychoteatru z Wrocławia.

Z kolei 3 października (w sobotę) na deskach Teatru im. Norwida gościć będzie Teatr Ateneum z Warszawy z głośnym przedstawieniem “Ojciec” pióra współczesnego dramatopisarza francuskiego Floriana Zellera w reż. Iwony Kempy z wielką rolą Mariana Opani. Ponadto wystąpią: Magdalena Schejbal, Przemysław Bluszcz, Paulina Gałązka, Małgorzata Mikołajczak i Dariusz Wnuk.

4 października (w niedzielę) swój spektakl “Marlena. Ostatni koncert” autorstwa Janusza Majcherka w reż. Józefa Opalskiego zaprezentuje Teatr Polski z Warszawy. Scenariusz jest po części wytworem wyobraźni, ale w dużej mierze opiera się na dokumentach i świadectwach, biografiach, monografiach, listach, wywiadach, zarówno samej Dietrich, jak i jej córki, Marii Rivy, oraz partnerów i przyjaciół: m.in. Jeana Gabina, Ericha Marii Remarquea, Kirka Douglasa, Ernesta Hemingwaya i Zbigniewa Cybulskiego, a także na wspomnieniach jej sekretarki Normy Bosquet. Obsada: : Izabella Bukowska-Chądzyńska, Grażyna Barszczewska, Afrodyta Weselak i Tomasz Błasiak.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
695
maksymalnie 150
83%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
0%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group