Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7199
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 45. JST: Będzie się działo!

Sobota, 19 września 2015, 10:24
Aktualizacja: Niedziela, 20 września 2015, 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 45. JST: Będzie się działo!
Fot. Przemek Kaczałko
Wczoraj (18.09) w Teatrze Norwida odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca 45. edycję Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych (26.09 – 5.10). Z dziennikarzami spotkał się dyrektor placówki oraz reżyserzy spektaklu otwierającego imprezę – Aleksandra Popławska i Marek Kalita.

Przed nami premiera, i to nie byle jaka – Zimowa Opowieść Shakespear'a w reżyserii Oli Popławskiej i Marka Kality – powiedział dyrektor teatru Piotr Jędrzejas. - Jest to historia przetworzona na realia współczesne – zapowiada Aleksandra Popławska. Ten tekst jest dzisiaj bardzo aktualny i współczesny – dodał Marek Kalita. Jest to motyw rodem z Otella, czyli o miłości i zazdrości. Drugi temat to rozpad rodziny i miejsce małego dziecka w tych okolicznościach – wyznali twórcy dramatu, który Shakespear zaliczył do komedii.

Przez dziesięć dni miłośnicy sztuki teatralnej nie będą mogli narzekać na brak atrakcji, „Balladyna” Słowackiego, kabaretowe żarty Sławomira Hollanda, a także klasyka: „Sachem” Henryka Sienkiewicza w wykonaniu teatru wałbrzyskiego, „Tata ma kota” naszego dramaturga Szymona Bogacza w wykonaniu lubelskiej sceny „In Vitro” oraz spektakl „Ony” Marty Guśniowskiej – wybrany na najlepszy tekst i realizację ubiegłego roku jeśli chodzi o scenariusz sztuki polskiej.

Z przyczyn niezależnych nie dojdzie do skutku spektakl „Histerie miłosne”, ale pozostałe wydarzenia odbędą się zgodnie z planem. Na zakończenie festiwalu niesamowite gwiazdy. Przyjedzie do nas Jerzy Stuhr, Krystyna Janda i pokażą nam Czechowa. Przyjeżdżają do nas goście: Krystian Lupa, Mikołaj Grabowski. Opowiadać o tym, co przez te 10 dni będzie się działo – można długo – stwierdził Piotr Jędrzejas. Karnetów już nie ma, ale są jeszcze bilety na poszczególne wydarzenia. Spieszmy po te bilety, zapraszam – dodał dyrektor jeleniogórskiego teatru.

Szczegóły na stronie: teatrnorwida.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group