Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2683
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: 3 miliony złotych na ratowanie pszczół

Sobota, 13 października 2018, 6:27
Aktualizacja: Niedziela, 14 października 2018, 6:57
Autor: Paweł Guszała
Region: 3 miliony złotych na ratowanie pszczół
Fot. Paweł Guszała
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przeznaczył 3 mln zł na nowy program ratowania pszczół na Dolnym Śląsku.

Prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz i jego zastępca Bartłomiej Wiązowski podjęli decyzję o uruchomieniu programu, który pomoże ratować populację pszczół na naszych terenach. A ta ostatnio dosyć znacząco zeszczuplała. Wszystko przez pestycydy, jakie rozpryskują na swoich polach rolnicy.

- Pszczoły podtrzymują życie na ziemi, dzięki zapylaniu roślin. Bez działalności tych owadów nie istniałoby wiele roślin w naszym środowisku. Nawet 90 proc. z nich w naszej strefie klimatycznej to gatunki owadopylne – mówi Łukasz Kasztelowicz prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Wsparcie z programu udzielane będzie na zakup uli z wyposażeniem, poideł dla pszczół, wyposażenia pracowni pszczelarskich, potrzebnych leków i paszy oraz zakładanie kłód bartnych. Środki będzie można także pozyskać na zakładanie łąk kwietnych na obszarach zurbanizowanych.

Program skierowany jest do lokalnych samorządów, Lasów Państwowych, Karkonoskiego Parku Narodowego, parków krajobrazowych, państwowych szkół wyższych oraz organizacji pozarządowych. Szczegóły odnośnie tej akcji są na stronie internetowej WFOŚiGW we Wrocławiu.

Twoja reakcja na artykuł?

14
82%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group