Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5146
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 3,5 tysiąca książek dla dzieci na Ukrainie!

Piątek, 7 lipca 2017, 7:44
Aktualizacja: Sobota, 8 lipca 2017, 5:25
Autor: Joanna
Jelenia Góra: 3,5 tysiąca książek dla dzieci na Ukrainie!
Fot. Użyczone/Książnica Karkonoska
W ramach prowadzonej w czerwcu akcji pt. „Podziel się książką z polskimi dziećmi na Ukrainie” zebrano ponad 3,5 tysiąca książek. Jeszcze w tym miesiącu dary zostaną zawiezione do Polskiego Konsulatu w Łucku a następnie trafią do dzieci.

W Jeleniej Górze koordynatorem akcji była Książnica Karkonoska, która włączyła się do akcji na prośbę Konsulatu Generalnego RP w Łucku. Książki można było przynosić do biblioteki przy ulicy Bankowej lub do filii w mieście.

W bibliotekach przygotowano specjalne kosze zbiórkowe. Zainteresowanie było ogromne, ludzie chętnie przynosili literaturę, z której już nie korzystają. Zebrano mnóstwo bajek, baśni, opowiadań, powieści, książek popularno-naukowych, audiobooków i gier planszowych. Razem 3,5 tysiąca dzieł.

- Serdecznie dziękujemy jeleniogórzanom za ich szczodre serca. Dziękujemy osobom indywidualnym, wspólnotom sąsiedzkim, jak między innymi przy ulicy Elsnera 4, ale też dzieciom i młodzieży z jeleniogórskich szkół podstawowych i średnich. Przepięknymi książkami podzieliły się też maluchy z jeleniogórskich przedszkoli. Cenne książki otrzymaliśmy z I LO, Szkół Podstawowych numer 2, 8 i 10.Swój dar przesłała także Dolnośląska Biblioteka Publiczna we Wrocławiu oraz Książnica Karkonoska, która przekazała prawie tysiąc książek. Wszystkim darczyńcom z całego serca dziękujemy – mówią pracownicy Książnicy Karkonoskiej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group