Środa, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 9326
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 200 lat śpiewali wyjątkowej jubilatce

Środa, 31 stycznia 2018, 15:09
Aktualizacja: Czwartek, 1 lutego 2018, 13:48
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 200 lat śpiewali wyjątkowej jubilatce
Fot. Przemek Kaczałko
Do grona jeleniogórskich stulatków dołączyła dzisiaj Mieczysława Dorożyńska, która urodziła się 31 stycznia 1918 roku. W sumie mamy obecnie 7 osób w mieście, które przekroczyły tę granicę, z czego najstarsza urodziła się w 1913 roku. W Domu Pomocy Społecznej "Pogodna Jesień" odbyła się dzisiaj krótka uroczystość z okazji urodzin pani Mieczysławy.

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, rodzina stulatki oraz pracownicy pensjonariusze z DPS-u. - Ciocia nie miała nigdy dzieci, owdowiała w 1977 roku. Wujek został pochowany w naszych rodzinnych stronach - powiedziała Stanisława Nowak, mieszkająca w Żarkach (Jura Krakowsko-Częstochowska), która jest żoną chrześniaka jubilatki. - Ciocia mieszkała w starej kamienicy przy ul. Wojska Polskiego. Warunki były bardzo złe, ale nie chciała zmienić miejsca zamieszkania. Kiedy zachorowała, chciałam zabrać ją do siebie, ale powiedziała, że chce umrzeć w Jeleniej Górze - wyznała pani Stanisława. - Ciocia wielokrotnie mówiła, że wszystkie miasta w Polsce są piękne, ale Jelenia Góra jest najpiękniejsza - dodała.

- Ciocia ma wielkie poczucie humoru, ale też ma swoje zdanie i jest osobą bardzo elegancką. Nawet jak żałobę miała to ubierała się na jasno. Mówiła, że żałobę ma się w sercu, a ubrana mu być elegancko - opowiadała Stanisława Nowak. - Miałam dobrego męża. Od czasu do czasu kielicha wypiłam i do dnia dzisiejszego musi być ajerkoniak lub wino - opowiadała o recepcie na długowieczność Mieczysława Dorożyńska.

Prezydent Jeleniej Góry podkreślił, że to bardzo miły zwyczaj, gdy przy takiej okazji może robić za "listonosza" Premiera Rzeczypospolitej Polskiej oraz Wojewody Dolnośląskiego przekazując listy gratulacyjne od przedstawicieli władz centralnych, ale też życzenia od mieszkańców miasta.

- Pani Miecia jest w świetnej kondycji. Mieszkam zaraz obok i chodząc z psem na spacer mijam Pogodną Jesień, wiele osób znam osobiście - powiedział prezydent Marcin Zawiła.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Z którym z autorów chcieliby Państwo spotkać się w Książnicy Karkonoskiej?

Oddanych
głosów
486
Puzyńska Katarzyna
35%
Twardoch Szczepan
31%
Żulczyk Jakub
34%
 
Głos ulicy
W ogóle nie mam telewizora
 
Miej świadomość
Kraina Wygasłych Wulkanów w Polsce
 
Rozmowy Jelonki
Szachy to królewska gra
 
Piłka nożna
To już dziś... Walka o fazę ogólnopolską!
 
Kultura
Schronisko w wersji All Inclusive
 
Aktualności
Trwają prace przy magistrali na Wolności
 
Aktualności
Oszukiwali na refundacjach za leki
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group