Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7755
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa

Wtorek, 14 stycznia 2020, 8:30
Aktualizacja: Środa, 15 stycznia 2020, 6:10
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 20 lat Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa
Fot. Przemek Kaczałko
Podczas uroczystego podsumowania 20–lecia Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa wręczono statuetki "Zasłużony dla Sobieszowa". Był też m.in. pokaz tańca i karate, występ muzyczny oraz jubileuszowy tort! Impreza odbyła się w Miejskim Domu Kultury "Muflon".

Na początek przed publicznością wystąpiły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 11 "Krasnala Hałabały" w Sobieszowie, które pięknie zatańczyły poloneza. Następnie - po powitaniu zgromadzonych gości - przystąpiono do wręczania statuetek. Pierwsza z nich trafiła do Aleksandry Jarocińskiej - dyrektorki Miejskiego Domu Kultury "Muflon", która lada dzień odchodzi na emeryturę, a która przez lata wspierała sobieszowian. Kolejne statuetki wykonane przez Zespół Szkół Rzemiosł Artystycznych trafiły do posłanki Zofii Czernow, dyrektora Karkonoskiego Parku Narodowego - Andrzeja Raja, prezesa Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa - Janusza Wojtasa oraz do Zbigniewa Stępnia - dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 15 w Sobieszowie, prezesa MKS Karkonosze Sporty Zimowe.

Serdecznie dziękuję stowarzyszeniu za te cudowne wyróżnienie. Jestem wzruszona, ale to wyróżnienie należy się też wszystkim pracownikom MDK Muflon - to oni pracują dla was, mieszkańców Sobieszowa - podkreśliła Aleksandra Jarocińska, która stwierdziła, że największym sukcesem jej pracy w ośrodku kultury było przekonanie fantastycznej grupy ludzi do pracy w Muflonie.
Wyrażam wielką wdzięczność władzom stowarzyszenia i władzom miasta oraz organizatorom sportu i turystyki, że potrafimy się porozumiewać i znaleźć właściwe kompromisy dla pogodzenia wody z ogniem, czyli ochrony przyrody i rozwoju turystyki - powiedział Andrzej Raj, dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego, który zapowiada, że rewitalizacja zespołu pałacowego w Sobieszowie w końcu ruszy i 25-lecie stowarzyszenia ma szansę odbyć się w pałacu.
Sobieszów kojarzy mi się z trzema elementami: po pierwsze z fantastycznymi ludźmi, po drugie z Zamkiem Chojnik, a po trzecie ze szkołą - wyznał Konrad Sikora, zastępca prezydenta miasta.

W ramach uroczystości zaprezentowano historię stowarzyszenia, które powstało w 2000 roku z inicjatywy Janusza Wojtasa i Waldemara Wilka. Powstała też specjalna publikacja na ten temat, którą każdy chętny dostał na zakończenie uroczystości. Ponadto imprezę uświetnił pokaz Karkonoskiego Klubu Karate Biały Lew Dojo oraz występ muzyczny zespołu AMA Trio. Zwieńczeniem spotkania było spotkanie przy jubileuszowym torcie oraz pysznych cistach od lokalnej cukierni.

Twoja reakcja na artykuł?

17
52%
Cieszy
1
3%
Hahaha
6
18%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
7
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
297
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
25%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group