Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 5095
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 160 gatunków grzybów w Muzeum Przyrodniczym

Wtorek, 22 września 2015, 7:43
Aktualizacja: Środa, 23 września 2015, 7:51
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: 160 gatunków grzybów w Muzeum Przyrodniczym
Fot. Karolina Matusewicz
Jadalne, niejadalne, trujące i znajdujące się pod ochroną można było zobaczyć w niedzielę i poniedziałek (20–21.09) w Muzeum Przyrodniczym w Cieplicach na XXVII Wystawie Świeżych Grzybów.

Pomimo panującej suszy, pracownikom muzeum, Nadleśnictwa Lwówek Śląski i zaprzyjaźnionym z instytucją osobom udało się zgromadzić 160 gatunków grzybów, które opracował botanik-mikolog Czesław Narkiewicz.

- Grzyby są zawsze, niezależnie od warunków pogodowych, trzeba tylko wiedzieć, gdzie szukać – zapewnia Stanisław Firszt, dyrektor Muzeum Przyrodniczego.

Zwiedzanie wystawy było świetną lekcją dla amatorów grzybiarstwa i wszystkich tych, którzy boją się samodzielnie zbierać leśne dary. Można było porównać często mylone gatunki jadalne i trujące, np. czubajkę kanię i muchomora sromotnikowego, a przede wszystkim poznać bogactwo, jakie kryje się w lesie.

Ciekawą i dla niektórych być może jedyną okazją była możliwość zobaczenia gatunków pod ochroną i zagrożonych wyginięciem.

Wielu mieszkańców, turystów i kuracjuszy przyszło zobaczyć prezentowane grzyby. Niektórzy zwiedzali wystawę przy okazji wizyty w Muzeum Przyrodniczym, inni specjalnie przyszli oglądać różne gatunki grzybów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group