Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 4000
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 13 milionów złotych za nowy plac

Czwartek, 29 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Czwartek, 29 czerwca 2006, 10:18
Autor: TEJO
Jelenia Góra: 13 milionów złotych za nowy plac
Fot. Arek
Najdroższa drogowa inwestycja w mieście, czyli remont nawierzchni placu Piastowskiego, wciąż nie ułatwia życia ciepliczanom i kuracjuszom. Jednak robotnicy są już bliżej końca modernizacji. Prace mają zakończyć się w sierpniu.

Całość robót ma kosztować 13 milionów złotych. Kwota gigantyczna, ale i plac najdłuższy w mieście. Nowa kostka granitowa i inne elementy nawierzchni zostaną położone aż od placu przy kościele św. Jana do mostku przed ulicą Wolności.
Na razie robotnicy systematycznie posuwają się do przodu. Ułożono już nową nawierzchnię przy pałacu Schaffgotschów. Teraz trwają prace na węższym odcinku nieopodal plebanii ewangelickiej.

– Wszystko wskazuje na to, że roboty modernizacyjne zostaną zakończone w terminie – mówi Zbigniew Ładziński, cieplicki radny. Jego zdaniem bezpodstawne są obawy, że na placu Piastowskim nie będzie zieleni. – Przewidziano miejsca, gdzie będą nasadzone klomby z kolorowymi roślinami. Trzeba jednak z tym poczekać do zakończenia robót.

Sama inwestycja ma tylu zwolenników, co przeciwników. Przypomnijmy, że zdaniem Józefa Gajewskiego, radnego z Jagniątkowa, prace nie są przeprowadzane fachowo. Rajca uważa, że nawierzchnia jest osadzona za wysoko. – W przypadku intensywnego deszczu będą zalewane piwnice kamienic, które stoją przy placu – argumentuje Gajewski.
Wątpliwości budzi też fakt, że nie zostanie wyremontowany most nad Kamienną.

Roman Jałako, prezes Uzdrowiska Cieplice, nie ukrywał, że w początkowej fazie robót, remont zniechęcał kuracjuszy do przyjazdu na leczenie. Chodziło głównie o pacjentów z Niemiec, którzy za kurację płacą.
Nie brakowało też przypadków kontuzji wśród rehabilitantów, którzy potykali się na wybojach i łamali nogi.
Teraz prace oddaliły się już od samego uzdrowiska, ale wciąż jeszcze centrum Cieplic przypomina plac budowy.

Wiosną pojawiła się propozycja, aby rada miejska powołała komisję śledczą, która miałaby zanalizować procedury przetargowe i sam przebieg prac modernizacyjnych. Na razie o tym cisza. Tak zapewne pozostanie, bo kadencja zbliża się ku końcowi. Rajcy wybrani w jesiennych wyborach będą zapewne spacerowali już po zmodernizowanym placu Piastowskim.

Roboty wykonuje ta sama firma, która kilka lat temu układała nawierzchnię placu Ratuszowego oraz ciągu ulic Konopnickiej i 1 Maja w centrum Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
437
Nigdy
19%
Rzadko
41%
Czasami
27%
Często
14%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group