Zalogowanych: 12

Jelenia Góra: 110 zawodników w Turnieju Mikołajkowym [WYNIKI]

Poniedziałek, 4 grudnia 2023, 2:31
Aktualizacja: 2:38
Szkoła Podstawowa nr 2 w Jeleniej Górze była w sobotę, 2 grudnia gospodarzem Mikołajkowego Turnieju Szachowego. W czterech grupach rywalizowało łącznie 110 miłośników gry królewskiej. Najstarszy uczestnik zawodów miał 42 lata, najmłodsza zaledwie 5 lat. Każdy z uczestników otrzymał słodką paczkę mikołajkową, świąteczny kubeczek oraz pamiątkowy dyplom.

W kategorii Open A (14 graczy) rozgrywanym na dystansie 7 rund, tempem 10'+5'' zwyciężył Waldemar Kowalik, zdobywając 6/7 pkt. Drugie miejsce zajął Mateusz Wiewióra (5,5 pkt), a trzeci był Dominik Kosmala (5 pkt).

W Open B (30 graczy) rozgrywanym na dystansie 7 rund, tempem 10'+5'' triumfowała Róża Mikuliszyn ze zdobytymi 6 pkt. Z taką samą ilością punktów ukończyła zawody Milena Kuzia, zajmując drugie miejsce. Podium uzupełnił Mateusz Łabieniec (5,5 pkt.).

W grupie U8 (dzieci do lat 8 - 5 rund, tempo: 30') rywalizowało 34 graczy. Pierwsze miejsce zajął Dawid Marek, który wygrał wszystkie partie. O kolejności pozostałych miejsc zadecydowała punktacja pomocnicza, gdyż czworo graczy zdobyło po 4 punkty. Drugi był Mateusz Ignaciak, a trzeci Sebastian Zalewski.

W grupie U7 (dzieci do lat 7) zagrało 32 najmłodszych szachistów. Zawodnicy zostali podzieleni na 8 grup 4-osobowych.