Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10171
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: 10–letnia Ola w drodze po kolejne sukcesy

Niedziela, 1 września 2019, 8:14
Aktualizacja: Wtorek, 3 września 2019, 17:18
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: 10–letnia Ola w drodze po kolejne sukcesy
Fot. Przemek Kaczałko
10–letnia Aleksandra Zielińska z Klubu Szachowego Jelonka ma już na swoim koncie sukces na arenie krajowej, a przed nią szansa na kolejne. W czerwcu Ola zajęła 3. miejsce w Mistrzostwach Polski Dzieci Słabowidzących i Niewidomych.
Jak miałam 4 lata, to mama zapisała mnie na zajęcia szachowe, a jak miałam 5 lat, to zaczęłam grać w turniejach - wspomina dziewczynka, która bardzo lubi grać w szachy, uwielbia rywalizację i liczy na kolejne sukcesy. - Dzięki grze w szachy nauka lepiej mi idzie - matematyka jest dla mnie bardzo łatwa - dodała Ola, która w domu ogrywa rodziców bez problemu.

Tato Oli przyznaje, że w rodzinie nikt nie miał zamiłowania do szachów - to jego córka dzięki zajęciom w przedszkolu odnalazła swoją pasję.

Ola była pierwsza, która wniosła szachy do naszej rodziny. W przedszkolu "Zaczarowany parasol" były zajęcia, które prowadził pan Piotr z Klubu Szachowego Jelonka - Oli to się spodobało. W Szkole Podstawowej Nr 6 też pan Piotr prowadził zajęcia, więc miała kontynuację i tak się zaczęło - wspomina Paweł Zieliński, tato dziewczynki. - Przed Olą dużo ciężkiej pracy, bo szachy wymagają ciągłych treningów - dodał P. Zieliński.

Od niedawna młoda szachistka nawiązała kontakt ze środowiskiem niewidomych i niedowidzących, jest też członkinią klubu UKS Sprint Wrocław, a niedługo będzie można ją zobaczyć w akcji podczas zawodów, które zorganizuje KS "Jelonka" (14 września).

Mamy 28 podopiecznych dzieci, jesteśmy dumni z nich wszystkich. Każdego dnia pokonują własne przeszkody związane z chorobami, a jednocześnie rozwijają swoje talenty i zamiłowania. Wśród naszych dzieci mamy m.in. niewidomego pasjonata komputerów i programowania, młodą miłośniczkę jazdy konnej, przyszłą fryzjerkę, aktorki i wszelkie możliwe zawody oraz pasje. Sukcesy takie, jakie odnosi nasza Ola pokazują, że dzieci z niepełnosprawnościami nie są gorsze od swoich w pełni zdrowych rówieśników. Ola mierzy się również w zwykłych turniejach szachowych. Jej osiągnięcia pokazują, że można osiągnąć wszystko, jeśli się do tego dąży - dodał Tomasz Żylewicz, wiceprezes jeleniogórskiego koła Polskiego Związku Niewidomych.

Twoja reakcja na artykuł?

26
93%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
4%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
750
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group