Środa, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 6411
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: 100 km w trzy dni! Na piechotę z Gildią Sudecką

Sobota, 2 lipca 2011, 6:20
Aktualizacja: Niedziela, 3 lipca 2011, 8:01
Autor: Petr
JELENIA  GÓRA: 100 km w trzy dni! Na piechotę z Gildią Sudecką
Fot. Petr
Wczoraj, 1 lipca, pod rzeźbą Jelonka znajdującą się na skwerze przy ulicy 1 Maja w Jeleniej Górze uroczyście zainaugurowano niezwykłą wyprawę, pt.: „Wielkie wędrowanie: 100 km w trzy dni” z Gildią Przewodników Sudeckich im. Willa Ericha Peuckerta.

W ramach wyprawy, którą po raz pierwszy zorganizowali przewodnicy sudeccy – przyjaciele, jak sami twierdzą, których łączy miłość do gór oraz tego co można w nich odnaleźć: przygody i pogmatwanych śladów ludzkich losów i namiętności; grupa uczestników przejdzie 100 km w zaledwie trzy dni! Podczas swojej wędrówki, zwiedzą oni m.in. niezwykłe zakątki Sudetów, o których „milczą księgi”, tajne ścieżki zielarzy, Walonów i szklarzy, miejsca, „gdzie głowy były tracone nie tylko dla księżniczek” i zamki pełne rycerskich tajemnic.

– Naszym celem jest rozruszanie Jeleniej Góry w sposób najbardziej nam bliski, pokazanie, że w mieście coś się dzieje, ot, choćby organizuje się wyprawy w góry dla tych, którzy po prostu, lubią wyzwania i czują się na siłach aby wziąć udział w długodystansowej wędrówce. „Wielkie wędrowanie: 100 km w trzy dni” (01-03 lipca) ma charakter orientacyjny i badawczy. Chcemy podkreślić, że zamierzamy organizować tego typu wyprawy cyklicznie – mówił nam Jarosław Szczyżowski, przewodnik z Gildii Sudeckiej.

Zgodnie z zapowiedzią, następną z wypraw Gildia Przewodników Sudeckich zaplanowała na 10 lipca 2011. – Będzie to dziewicze przejście dopiero planowanym szlakiem, czy może raczej ścieżką dydaktyczną imienia naszego patrona, czyli Willa Ericha Peuckerta. Już teraz, mamy wielką przyjemność zaprosić wszystkich, którzy chcieliby udać się z nami w mistyczną podróż po Górach Izerskich. Start: godz. 09.00 przy muzeum Hauptmannów – dodaje Szczyżowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group