Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 5064
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Żyrandole dla szejka

Piątek, 7 października 2011, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: Mo–Ja Multimedia
Będą oświetlać rezydencje, hotele, restauracje, statki. Nowoczesne systemy oświetleniowe, a także stylowe żyrandole prosto z Lubania trafią na Bliski i Daleki Wschód. Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała dwa kolejne zezwolenia umożliwiające rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Obie firmy reprezentują kapitał polski, będą kooperować ze sobą: pierwsza już działająca w Lubaniu od 2003 roku - Konstal na reinwestycję wyda 4,5 mln zł, druga – One będzie budowana od podstaw. Powstaną na nieruchomościach niezabudowanych, po byłym Zakładzie Napraw Taboru Kolejowego. Tym samym podupadający teren zyskuje nowe, atrakcyjne gospodarczo oblicze. Produkcja ruszy w 2012 roku, zatrudnienie wzrośnie o kilkadziesiąt osób.

- Zakłady będą specjalizować się w produkcji unikatowych rozwiązań świetlnych w oparciu o indywidualny design. Jak zapewniają konstruktorzy, im bardziej skomplikowany projekt, tym większe dla nich wyzwanie i jeszcze większe zadowolenie z jego realizacji – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

Prezes podkreśla, że oba zakłady są reprezentowane przez rodzimych przedsiębiorców. Pomoc publiczna w postaci ulg powoduje, że krajowe firmy funkcjonujące na terenie stref ekonomicznych stają się bardzo konkurencyjne na europejskim i światowym rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group