Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8874
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Żyrandole dla szejka

Piątek, 7 października 2011, 9:19
Aktualizacja: 9:20
Autor: Mo–Ja Multimedia
Będą oświetlać rezydencje, hotele, restauracje, statki. Nowoczesne systemy oświetleniowe, a także stylowe żyrandole prosto z Lubania trafią na Bliski i Daleki Wschód. Kamiennogórska Specjalna Strefa Ekonomiczna wydała dwa kolejne zezwolenia umożliwiające rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Obie firmy reprezentują kapitał polski, będą kooperować ze sobą: pierwsza już działająca w Lubaniu od 2003 roku - Konstal na reinwestycję wyda 4,5 mln zł, druga – One będzie budowana od podstaw. Powstaną na nieruchomościach niezabudowanych, po byłym Zakładzie Napraw Taboru Kolejowego. Tym samym podupadający teren zyskuje nowe, atrakcyjne gospodarczo oblicze. Produkcja ruszy w 2012 roku, zatrudnienie wzrośnie o kilkadziesiąt osób.

- Zakłady będą specjalizować się w produkcji unikatowych rozwiązań świetlnych w oparciu o indywidualny design. Jak zapewniają konstruktorzy, im bardziej skomplikowany projekt, tym większe dla nich wyzwanie i jeszcze większe zadowolenie z jego realizacji – mówi prezes kamiennogórskiej strefy, Iwona Krawczyk.

Prezes podkreśla, że oba zakłady są reprezentowane przez rodzimych przedsiębiorców. Pomoc publiczna w postaci ulg powoduje, że krajowe firmy funkcjonujące na terenie stref ekonomicznych stają się bardzo konkurencyjne na europejskim i światowym rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
562
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group