Poniedziałek, 25 stycznia
Imieniny: Miłosza, Pawła
Czytających: 5285
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: „Żyją wśród nas” czyli sztuka o niepełnosprawności

Wtorek, 11 stycznia 2011, 8:44
Aktualizacja: 8:45
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: „Żyją wśród nas” czyli sztuka o niepełnosprawności
Fot. Angela
Ci, którzy poszukują artystycznie, również w temacie niepełnosprawności teraz mają szansę się wykazać i ... pokazać. Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze organizuje konkurs plastyczny pod hasłem „Żyją wśród nas”. Prace można przesyłać do 5 lutego br.

Konkurs został zorganizowany w ramach XVIII Światowych Dni Inwalidy, które tradycyjnie odbędą się w marcu. Na terenie Jeleniej Góry i okolic od lat organizuje go Zarząd Oddziału Terenowego Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem w Jeleniej Górze we współpracy z Ośrodkiem Rehabilitacji Leczniczej Dzieci i Dorosłych im. prof. Wiktora Degi oraz Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zgorzelcu. W tym roku jednym z pomysłów wzbogacenia obchodów jest ogłoszony konkurs plastyczny.

- Przez organizację tego konkursu chcemy umożliwić nieprofesjonalnym twórcom działającym w różnych środowiskach osób sprawnych i niepełnosprawnych konfrontacji własnych dokonań i poszukiwań artystycznych, jak też różnego spojrzenia na niepełnosprawność. Ponadto chcemy popularyzować i rozbudzać ich talenty. Do uczestnictwa w konkursie zapraszamy zarówno dzieci szkół podstawowych, młodzież ze szkół średnich, jak też uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej oraz wszystkich zainteresowanych z Polski, Europy oraz całego świata – mówi Leszek Karbowski, prezes jeleniogórskiego oddziału PTWzK.

Prace konkursowe w dowolnych technikach i wymiarach tj.; obrazy, rzeźby, tkaniny, ceramikę, instalacje przestrzenne oraz inne formy artystyczne można przesyłać do 5 lutego br. na adres Miejski Dom Kultury, ul. Parkowa 1, 59 – 900 Zgorzelec. Wysłana lub osobiście dostarczona praca musi zawierać tytuł, imię i nazwisko autora oraz nazwę ośrodka, w którym dzieło powstało. Niezbędna jest też pisemna zgoda na pozostawienie prac na trzy miesiące w gestii organizatora oraz opublikowanie ich w albumie pokonkursowym.

– Po 5 lutego br. zbierze się komisja konkursowa, która wyłoni najlepsze prace oraz przyzna nagrody rzeczowe i dyplomy. Zostaną one wręczane laureatom podczas uroczystych obchodów Światowych Dni Inwalidy 24/26 marca br. - mówi Leszek Karbowski.

Zebrane w konkursie dzieła zostaną zaprezentowane na wystawie. Po niej będzie je można odebrać bezpośrednio u organizatora tj. w MDK w Zgorzelcu (tel. 75 77-52-415) w ciągu 14 dni od daty zakończenia wystawy. Po tym terminie nieodebrane prace będą odsyłane na koszt placówki przysyłającej prace na konkurs.

Obchody Światowych Dni Inwalidy będą odbywały w tym roku pod honorowym patronatem Prezydenta RP – Bronisława Komorowskiego.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group