Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3931
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zabierzów: Zwycięstwo reprezentantów Karkonoskiego Klubu Kajakowego

Czwartek, 5 kwietnia 2012, 1:20
Aktualizacja: Piątek, 6 kwietnia 2012, 10:12
Autor: red.
Zabierzów: Zwycięstwo reprezentantów Karkonoskiego Klubu Kajakowego
Fot. użyczone
Kajakarze z Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry odnieśli po raz pierwszy w historii klubu tak wielki sukces na Halowych Mistrzostwach Polski. Zawodnicy KKK Jelenia Góra zdobyli w sobotę 31 marca indywidualnie 3 medale – 2 złota i jeden brąz, co dało naszym kajakarzom również pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

IV Halowe Mistrzostwa Polski we Freestyle’u Kajakowym „Loop 2012”, to impreza o długiej tradycji. Liczba IV może wydać się myląca, ponieważ oznaczenie to odnosi się do rangi Mistrzostw Polski, którą ta kultowa impreza uzyskała w 2009 roku za sprawą starań obecnego trenera koordynatora kadry narodowej we Freestyle’u Kajakowym Krzysztofa Czaplickiego (prezesa KKK Jelenia Góra). Tradycja rozgrywania halowych zawodów we freestyle’u kajakowym w Zabierzowie sięga 2005 roku, kiedy w Polsce rodziła się ta niezwykle widowiskowa dyscyplina sportu. Zawody tradycyjnie poprzedziły treningi oficjalne, które nasi zawodniczy zaczęli o 8.00 rano.

Już rano było widać po naszych zawodnikach, że czują się dobrze w wodzie i robienie skomplikowanych ewolucji tj. Huge Loop (wysokie, powietrzne salto), czy Phoenix Monkey (piruet na dziobie 360° połączony z Loop’em, czyli saltem) nie stanowią dla nich problemu. Około godziny 11.30 po uroczystym otwarciu zawodów z udziałem władz Polskiego Związku Kajakowego w osobie prezesa Józefa Bejnarowicza nasi zawodnicy przystąpili do rywalizacji. Tradycyjnie jako pierwsze wystartowały kobiety. Od samego początku było wiadomo, że w walce o pierwsze miejsce głównie liczyć się będą broniąca tytułu Izabela Fidzińska z KKK Kraków i Zofia Tuła z Karkonoskiego Klubu Kajakowego Jelenia Góra. W eliminacjach po dwóch udanych przejazdach Zofia zakwalifikowała się do finału nieznacznie ustępując Izierelacjonuje Krzysztof Czaplicki, prezes i trener KKK Jelenia Góra.

Jako pierwszy w kategorii mężczyzn swoje przejazdy eliminacyjne (każdy po 60 sekund) zaprezentował broniący tytułu mistrza Polski w kategorii K1M Tomasz Czaplicki. Tomek już w pierwszym przejeździe zakwalifikował się do finału uzyskując ponad 1300 pkt. Warto przy tym zauważyć, że aby wejść do finałowej piątki zawodników liczy się suma punktów z dwóch przejazdów. Tomek w sumie zdobył ponad 2501,67 pkt a piąty w stawce Michał Doniec z KKG Retendo zdobył łącznie około 1240 pkt. Drugi z naszych kajakarzy Michał Wrzal po udanych przejazdach eliminacyjnych awansował do finału z trzeciego miejsca z łączną notą 1530 pkt plasując się jeszcze za Bartoszem Czauderną z Krakowskiego Klubu Kajakowego, który łącznie zdobył 1723,33 pkt.
Zapowiadała się więc zacięta walka o 2-3 pozycję, tym bardziej że na czwartej lokacie sklasyfikowano trzeciego zawodnika zeszłorocznych mistrzostw Michała Kamińskiego z WAKK „Habazie” – nota 1335 pkt.

Podobnie jak w eliminacjach do finałów najpierw przystąpiły panie. W finale zawodniczki i zawodnicy startują w kolejności odwrotnej do zajmowanych miejsc po eliminacjach „lider na końcu” i mają 3 przejazdy, po 60 sekund każdy. O zajętym miejscu w zawodach decyduje najwyżej oceniony przejazd.

Zofia Tuła startująca jako wiceliderka po pierwszym przejeździe objęła prowadzenie z notą 235pkt i już go nie oddała. Izabela Fidzińska starała się przebić wynik zawodniczki z KKK Jelenia Góra, ale ostatecznie uległa Zosi zdobywając 205 pkt. Tym samym Zosia zdobyła tytuł halowej mistrzyni Polski kobiet i wygrała z do tej pory niepokonaną w Polsce zawodniczką z Krakowa. Trzecie miejsce zajęła Ewa Balon z AKTK „Bystrze”

Po kobietach do finałów przystąpili mężczyźni. Kolejność w finałach pozostała taka sama jak w eliminacjach. Już w pierwszym bardzo widowiskowym przejeździe ocenionym przez sędziów na 1435 punktów Tomasz Czaplicki w wielkim stylu zapewnił sobie pierwsze miejsce i tym samym obronił tytuł halowego mistrza Polski. Na drugim miejscu sklasyfikowano Bartosza Czaudernę z KKK Kraków z notą 1100 pkt, a na trzecim naszego kolejnego reprezentanta Michała Wrzala z KKK Jelenia Góra z notą 840 pkt .

Udany start zawodników KKK Jelenia Góra w postaci dwóch złotych i jednego brązowego medalu poskutkowało zdobyciem po raz pierwszy w historii startów Karkonoskiego Klubu Kajakowego pierwszej pozycji w klasyfikacji drużynowej Halowych Mistrzostw Polski.

Tak wysokie wyniki naszych zawodników to nie przypadek. Tomek, Zosia i Michał systematycznie przygotowują się do startów w tegorocznych Mistrzostwach Europy 25-23.06.2012 (Lienz, Austria) i Pucharach Świata (przełom sierpnia i września, USA). Kolejnym sprawdzianem formy będą zawody kontrolne w Niemczech (5.05.2012 Plattling) i w Austrii (Graz 2.06.2012) – wyznaje Krzysztof Czaplicki.

W najbliższym czasie będzie można oglądać starty naszych zawodników na mających się odbyć w dniach 25-27.05.2012 VII Międzynarodowych Otwartych Mistrzostwach Polski we Freestyle’u Kajakowym w Jeleniej Górze, których organizatorem jest Karkonoski Klub Kajakowy. Zawody odbędą się na rzece Bóbr obok mostu na ulicy Różyckiego w Jeleniej Górze.

Ostateczne wyniki:

K1K
1. ZOFIA TUŁA KKK JELENIA GÓRA
2. IZABELA FIDZIŃSKA KKK KRAKÓW
3. EWA BALON AKTK BYSTRZE

K1M
1. TOMASZ CZAPLICKI KKK JELENIA GÓRA
2. BARTOSZ CZAUDERNA KKK KRAKÓW
3. MICHAŁ WRZAL KKK JELENIA GÓRA

Klasyfikacja drużynowa
1. KKK JELENIA GÓRA
2. WAKK HABZIE
3. KKK KRAKÓW

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group