Czytających: 12822

Jelenia Góra: Zwycięstwo na inauguracje

Sobota, 17 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 19 marca 2007, 9:09
W pierwszym meczu rundy wiosennej w lidze okręgowej KS Kakonosze Jelenia Góra pokonał na własnym boisku Apis Jędrzychowice 3:1 (3:0)

Mecz Karkonoszy z Apisem był pierwszym w którym jeleniogórski zespół poprowadził trener Artur Seta. Spotkanie nie było zbyt interesującym widowiskiem, zaś piłkarzom obu zespołów w grze przeszkadzał silny wiatr. Po początkowych 15 minutach, które były w miarę wyrównane optyczną przewagę zdobyły Karkonosze, z której jednak przez kilkanaście następnych minut niewiele wynikało. Goście przyjechali do Jeleniej Góry nastawieni na obronę i w pierwszej połowie właściwie nie zagrozili bramce Karkonoszy, strzeżonej przez Michała Dubiela. Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich sześciu minutach przed przerwą, kiedy to gospodarze trzykrotnie pokonali stojącego w bramce Apisu Piotra Szymeckiego. Worek z bramkami dla biało – niebieskich rozwiązał Mariusz Kowalski – Ciepiela ładnym lobem finalizując akcję Macieja Suchaneckiego. Na 2:0 podwyższył w 42 minucie Łukasz Kowalski, po dynamicznym, kilkudziesięciometrowym, indywidualnym rajdzie. Dzieła zniszczenia Apisu dokończył w 45 minucie Paweł Walczak. Tym razem w roli podającego wystąpił Ł. Kowalski.

Po zmianie stron jeleniogórzanie grali momentami na zbyt dużym luzie, dzięki czemu gra nieco się wyrównała. W 73 minucie goście zdobyli honorowego gola, a jego strzelcem po błędzie jednego z obrońców Karkonoszy był Sebastian Tylutki. Najlepszą okazje na podwyższenie prowadzenia dla gospodarzy miał w 78 min. Marek Siatrak, jednak jego kąśliwy strzał z rzutu wolnego z dużym trudem wybił na rzut rożny bramkarz gości. Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem jeleniogórzan 3:1. Tym samym podopieczni trenera A. Sety umocnili się na pozycji lidera klasy okręgowej
Wyniki innych meczy: Olimpia Kamienna Góra-Czarni Lwówek Śląski 3:3, Gryf Gryfów Śl.-Orzeł Lubawka 4:2

<b>Karkonosze Jelenia Góra – Apis Jędrzychowice 3:1 (3:0)</b>
1:0 Kowalski – Ciepiela 39 min.
2:0 Kowalski 42 min.
3:0 Walczak 45 min.
3:1 Tylutki 73 min.

<b>Karkonosze</b>: Dubiel, Smoliński, Wawrzyniak, Chrząszcz, Siatrak, Walczak, Turczyk ż.k., Kotarba (Żelazowski 78 min.), Suchanecki, Kowalski (Maląg 87 min.), Kowalski – Ciepiela (Gadzimski 72 min)
<b>Apis</b>: Szymecki, Gniadzik ż.k., Osiński (Krop 46 min), Tylutki, Wróblewski, Jaworski, Nowakowski (Stefanowicz 46 min), Grabowski, Matusewicz ż.k., Piosna, Zarębski.