Pabianice: Zwycięstwo koszykarek na poprawienie humorów

Niedziela, 21 grudnia 2008, 20:39
Aktualizacja: 20:46
Autor: Mateusz Banaszak
Po ostatnich nieciekawych dniach dla jeleniogórskiej żeńskiej koszykówki, związanych z prawdopodobnym odejściem Krzysztofa Szewczyka z zespołu oraz smutnym doniesieniami z Białej, gdzie autobus przewożący jeleniogórskie zawodniczki potrącił trzy kobiety, w końcu przyszedł czas na chwilę uśmiechu.

Jeleniogórzanki dały odetchnąć sobie i kibicom, którzy martwili się o losy swoich ulubienic. Po wczorajszym zajściu związanym z wypadkiem z udziałem autokaru, wszyscy martwili się o poziom psychiczny naszej drużyny. Na całe szczęście jeleniogórzanki poradziły sobie w tych ciężkich dla nich dniach i w meczu przeciwko pabianiczankom dały z siebie wszystko, efektownie wygrywając 88:54.

Od samego początku jeleniogórzanki narzuciły własne tempo i styl gry, grając pewnie i bez żadnych kompleksów, zapominając o wczorajszym przykrym wydarzeniu z ich udziałem. Od pierwszych minut swojego występu, świetnie prezentowała się Magdalena Skorek, która wykazywała się szybkością i skutecznością, w całym spotkaniu uzyskując eval równy 23.
Ponadto wszystkie występujące zawodniczki, w końcu zagrały na miarę oczekiwań, zdobywając sporo punktów.

Oproćz skuteczności w ataku, jeleniogórzanki postawiły szczelną obronę, prze która żadna z pabianiczanek nie potrafiła się przedrzeć. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem jeleniogórzanek, 21:18, które za wszelka cenę chciały ten mecz wygrać.

Potwierdzenie tego faktu, znalazło się już w drugiej odsłonie, gdzie jeleniogórzanki potwierdziły swoją dominację na parkiecie. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka, błyszczały skutecznością, zdobywając, aż 26 punktów, tracąc zaledwie 11. Skuteczna obrona to zasługa przede wszystkim Holie Maredith i Małgorzaty Babickiej, które w całym meczu skutecznie rozbijały ataki gospodyń. Do przerwy jeleniogórzanki prowadziły w Pabianicach 48:29. W kolejnych odsłonach jeleniogórzanki grały jeszcze lepiej, przy słabej wręcz tragicznej grze rywalek, które popełniały mnóstwo prostych błędów.

Dzięki temu jeleniogórzanki mogły dokładać kolejne „oczka” a na parkiecie mogliśmy zobaczyć rezerwowe: Natalie Niewrzawę, Katarzynę Kret i Dorotę Wójcik,Dorotę Arodź, które udanie zaprezentowały się przed pabianicką publicznością. W efekcie jeleniogórzanki wygrały dość wysoko 88:54 i ułatwiły sobie drogę w walce o pierwszą ósemkę w tabeli, która daje prawo do gry w play - offach

PTK Aflofarm Vicard Pabianice – Finepharm AZS KK Jelenia Góra 54:88 (18:21, 11:26, 14:22, 11:19)

Finepharm: Magdalena Skorek 19, Holie Merideth 11, Ryan Coleman 10, Magdalena Gawrońska 10,Katarina Ristic 8, Joanna Szymczak – Górzyńska 7, Natalia Niewrzawa 7, Joanna Kędzia 6, Małogorzata Babicka 4, Agnieszka Kret 4, Dorota Arodź 2, Dorota Wójcik