Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 7988
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zwolennicy PiS: Żądamy uczciwych wyborów

Piątek, 1 maja 2015, 15:00
Aktualizacja: Sobota, 2 maja 2015, 7:33
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zwolennicy PiS: Żądamy uczciwych wyborów
Fot. Przemek Kaczałko
"Żądamy uczciwych wyborów" – pod takim hasłem działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości pikietowali dzisiaj (1.05) na dziewięć dni przed wyborami prezydenckimi na jeleniogórskim Rynku. Akcję zorganizowała posłanka Marzena Machałek.

Pikieta miała na celu zwrócenie uwagi na problem uczciwych wyborów. Jest to szczególnie istotne w świetle wydarzeń, które miały miejsce w wyborach samorządowych – wyjaśniła na wstępie Marzena Machałek.

Podczas spotkania, w którym uczestniczyło ok. 50 osób apelowano nie tylko o uczciwe wybory. Wiele uwagi poświęcono promowaniu kandydata PiS-u na prezydenta RP Andrzeja Dudy. Nie zabrakło też pieśni patriotycznych.

W manifestacji na Placu Ratuszowym wzięli też udział działacze NSZZ Solidarność z przewodniczącym regionu jeleniogórskiego Franciszkiem Kopciem na czele. Związkowcy mówili o współudziale Bronisława Komorowskiego w niszczeniu prawa pracy. - Trudno mówić o święcie w momencie, kiedy pracowników traktuje się jak niewolników. Wydawało się po 1989 r., że ludzie będą traktowani normalnie, będą szanowani. Po 26 latach od odzyskania niepodległości pracownicy są niewolnikami we własnym kraju i dzisiaj również po to się spotykamy. Za hasłem: uczciwe wybory kryją się także kwestie związane z prawem pracy – powiedział F. Kopeć.

Posłanka PiS-u podkreślała, że najbliższe wybory są bardzo ważne i będą wygrane dla Polaków, jeśli będą uczciwe. - Zdajemy sobie sprawę, że wygrać może różny kandydat. Natomiast Polacy muszą mieć przeświadczenie, że wynik wyborów odzwierciedla ich głos wyborczy – dodała M. Machałek.

- Przy polskim systemie liczenia głosów zawsze istnieje możliwość manipulacji. Wystarczy, że będą dwa krzyżyki postawione i mamy głos nieważny. Mąż zaufania nie ma szans dopilnowania wyborów, bo nie wytrzyma tego kondycyjnie – stwierdził były senator i poseł Ryszard Matusiak. - Niestety mają rację ci, którzy mówią, że trzeba stworzyć nowy układ, ale nie polityczny, tylko nowe państwo – dodał były szef Solidarności regionu jeleniogórskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group