Sobota, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 5370
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zwiedzą stolicę. Wycieczka dziecięcych marzeń

Środa, 11 maja 2011, 8:09
Aktualizacja: 8:10
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Zwiedzą stolicę. Wycieczka dziecięcych marzeń
Fot. Organizatorzy
Dzięki wielu ludziom dobrej woli, sponsorom oraz determinacji Joanny Kaczmarczuk i jej przyjaciół, grupa dzieci z Domów Dziecka, pogotowia opiekuńczego i rodzin ubogich z Jeleniej Góry i okolic wyjedzie na trzydniową wycieczkę marzeń do Warszawy. Udało się ją zorganizować w ramach akcji „Moje Marzenia”, która jest realizowana przez jeleniogórzan od ośmiu lat.

Do stolicy pojadą wychowankowie domów dziecka „Dąbrówka” i Nadzieja” oraz dzieci z pogotowia opiekuńczego i z ubogich rodzin – wytypowane przez policję, TPD i sponsorów. W Warszawie przez trzy dni będzie na nich czekało mnóstwo atrakcji: rejs statkiem po Wiśle, na który zostali zaproszeni przez Żeglugę Stołeczną, zwiedzanie Zamku Królewskiego, wizyta w Muzeum Powstania Warszawskiego czy w Pałacu Kultury i Nauki, gdzie z tarasu widokowego będą mogły podziwiać panoramę miasta.

Następnego dnia dzieci obejrzą seans filmowy w niesamowitym, trójwymiarowym kinie 3D. Będą też w telewizji TVN, gdzie zapoznają się z historią studia TVN 24, z pracą dziennikarzy i zwiedzą charakteryzatornię oraz pokój VIP, a także studio kanału TVN 24. Jeszcze tego samego dnia maluchy odwiedzą restaurację „U Samuela”, która niedawno gościła w programie „Kuchenne Rewolucje”. Tu – na 38. piętrze wieżowca podany zostanie dla wszystkich deser lodowy. Potem jeszcze krótka przejażdżka do miejscowości Otrębusy, gdzie mieści się Muzeum Motoryzacji i Techniki.

Ostatni dzień wycieczki będzie równie ciekawy – rano dzieci uczestniczyć będą w lekcjach muzealnych w Łazienkach Królewskich, następnie czeka je poczęstunek w warszawskiej restauracji „Słodki – Słony”, której właścicielką jest Magda Gessler. Na zakończenie pobytu w Warszawie dzieci odwiedzą jeszcze jedno magiczne miejsce - Centrum Nauki Kopernik. Spotkają się także z Tomaszem Kammelem. Uczestnicy wycieczki zaproszeni zostali również przez warszawskie restauracje KFC, McDonalds i Pizza Hut.

– Przygoda z dziećmi rozpoczęła się osiem lat temu. Wraz z naszymi znajomymi - Karoliną i Arturem Michalewskim zabraliśmy grupkę dzieci i zorganizowaliśmy akcję „Moje Marzenie”. W 2003 roku zabraliśmy wraz z przyjaciółmi kilkoro dzieci z Domu Dziecka „Sobieradzik” na Święta Wielkanocne. Dzieci miały niesamowitą frajdę: jezioro, góry, konie, basen…. Ale innym wychowankom Domu Dziecka było przykro, że nie mieli okazji uczestniczyć w tylu atrakcjach. Wtedy narodził się pomysł, aby spełnić ich marzenia. Były to organizowane urodziny, wyjazdy, wycieczki itp.

– Pierwsza 50-osobowa grupa dzieci wyjechała do Warszawy w 2007 roku. W tym roku, jak i w poprzednich latach cała Warszawa wspaniale zareagowała na nasz apel – właściciele i dyrekcje wszystkich wymienionych powyżej miejsc zgodzili się na nieodpłatne przyjęcie dzieci, za co pragniemy im w tym miejscu serdecznie podziękować. Gdybyśmy chcieli zapłacić za wszystkie te atrakcje, byłby to koszt przekraczający trzydzieści tysięcy złotych, a trudno byłoby zebrać taką kwotę. Sponsoring nie jest obecnie rzeczą łatwą – mówi Joanna Kaczmarczuk, jedna z organizatorek akcji „Moje Marzenia”.

Wycieczka do Warszawy odbędzie się także dzięki lokalnym sponsorom. Chociaż tym razem Urząd Miasta w Jeleniej Górze nie mógł dofinansować kosztów transportu, z pomocą przyszli: właściciele hotelu Gołębiewski w Karpaczu, a także hotelu Sandra Spa z Karpacza z panią Olą Nalberczyńską na czele. Swoją pomoc ofiarował także – jak zawsze – właściciel firmy przewozowej Kry-Cha – pan Wojciech Chadży, a także pan Krzysztof Wiśniewski - właścicieli Centrum Rehabilitacji w Podgórzynie, który dofinansował wycieczkę oraz Pani Alicja Dusińska z restauracji „Orient Express”, która zadeklarowała się przygotować dla wszystkich dzieci prowiant na drogę.

– To dzięki ich pomocy wycieczka do Warszawy może zostać zrealizowana. Chcemy serdecznie podziękować za te wspaniałe gesty. Dzięki nim będziemy mogli spełnić marzenia wielu dzieci – mówi Joanna Kaczmarczuk.

Akcja „Moje Marzenie” trwa już od ośmiu lat i zyskała przychylność kilkuset sponsorów, dzięki którym dzieci z domów dziecka i ubogich rodzin miały ciekawe wakacje, wymarzone “Mikołajki”, obchodziły urodziny z prezentami, odwiedziły większość okolicznych pizzerii, restauracji, cukierni, kin i basenów, chodziły na koncerty, przedstawienia teatralne.

- Poza organizacją wycieczki do Warszawy chcemy także, dzięki wsparciu właścicielki jeleniogórskiej restauracji Orient Express, raz w miesiącu organizować tam imprezy dla dzieci z ubogich rodzin – z masą zabaw, gier, dyskoteką i smakołykami. W utworzonym niedawno „Małpim Gaju” najmłodsi będą mogli przeżyć niezapomniane chwile – mówi pani Joanna.

Zdjęcia z poprzednich imprez oraz lista sponsorów znajdują się na stronie internetowej: www.moje-marzenie.dimgs.com, którą nieodpłatnie utworzył Maciej Chyra, kolega organizatorów akcji „Moje marzenia”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group