Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9611
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Związkowcy "S" po wyborach: co w nowej kadencji?

Piątek, 23 maja 2014, 18:26
Aktualizacja: Niedziela, 25 maja 2014, 8:06
Autor: Red
Region: Związkowcy "S" po wyborach: co w nowej kadencji?
Fot. KarkonoszePlaj, Nicol Szajkowska
– Minimalizacja liczby umów śmieciowych, podwyższenie minimalnej płacy i walka o zawieranie układów zbiorowych – to główne zadania, które czekają związkowców z „Solidarności” w najbliższej przyszłości – wylicza Franciszek Kopeć, wybrany dzisiaj (23.05.) na przewodniczącego, na kolejne cztery lata przez delegatów Regionu Jeleniogórskiego NSZZ „Solidarność”.

Sprawozdawczo-Wyborcze Walne Zgromadzenie Delegatów Regionu Jeleniogórskiego odbyło się w Mysłakowicach. Delegaci funkcję przewodniczącego powierzyli ponownie Franciszkowi Kopciowi. Wybrali też 19-osobowy zarząd, który będzie reprezentował powiaty dawnego województwa jeleniogórskiego. W walnym zebraniu uczestniczył szef krajowej „Solidarności” Piotr Duda.

Zapytaliśmy nowo wybranego przewodniczącego o plany na najbliższą kadencję

– Na pewno bardzo aktywnie będziemy włączać się w działania naszego związku na rzecz minimalizacji liczby tzw. umów śmieciowych i podwyższenie minimalnej płacy. Zwłaszcza, że oba te problemy bardzo mocno dotykają nasz region – mówił Franciszek Kopeć. - Zamierzamy też walczyć z odpływem z naszego terenu w inne regiony kraju różnych dziedzin gospodarki, bo ma to niestety miejsce. Jeśli ten proces nie zostanie zatrzymany, wkrótce staniemy się skansenem. Zrobimy wszystko, by do tego nie dopuścić – podkreślał przewodniczący.

- Kolejna sprawa, to działania na rzecz zawierania jak największej liczby układów zbiorowych. Na naszym terenie prawie ich nie ma, to trzeba zmienić – dodał. – No i strefy ekonomiczne, które są siedliskiem pracowniczego bezprawia: minimalna płaca, umowy śmieciowe, nieprzestrzeganie pracowniczego czasu pracy są tam na porządku dziennym – wyliczał Franciszek Kopeć.

O pilnej potrzebie zmiany antypracowniczej polityki w naszym kraju mówił m.in. na zebraniu delegatów szef krajowej „Solidarności” Piotr Duda. Udzielił on dzisiaj Jelonce.com wywiadu, który wkrótce znajdzie się na naszym portalu. Zapraszamy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz

komentarz usunięty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group