Poniedziałek, 23 maja
Imieniny: Emilii, Iwony
Czytających: 6416
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Związał kobietę i wahał się, czy ją zabić, czy wypuścić

Środa, 11 lutego 2009, 12:16
Aktualizacja: 12:17
Autor: TEJO
Makabryczne chwile przeżyła wczoraj 40–latka, której pijany konkubent groził śmiercią. O swoich zamiarach zawiadomił też policję, która zapobiegła tragedii i umieściła rozjuszonego mężczyznę w areszcie. Niedoszła ofiara też nie wylewała za kołnierz.

Wspomniany mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 i powiedział , że ma w domu związaną kobietę i nie wie czy ją zabić czy wypuścić. Nie chciał podać swojego nazwiska ani adresu, po chwili się rozłączył – mówi nadkom. Edyta Bagrowska, oficer prasowy KMP w Jeleniej Górze.

Policjantce pełniącej służbę na stanowisku kierowania Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze po kilku nieudanych próbach udało się dodzwonić do zgłaszającego. Rozmowa trwała około 20 minut. Z jej treści, funkcjonariuszka dowiedziała się, jak nazywa się dzwoniący oraz wywnioskowała, że faktycznie mężczyzna jest w złym stanie psychicznym.

Policjantka zadeklarowała mężczyźnie swoją pomoc i umówiła się z nim na jednej z jeleniogórskich stacji paliw. Pojechała tam razem z innymi mundurowymi, którzy z ukrycia obserwowali przebieg zdarzeń w każdej chwili gotowi do akcji.

Podczas rozmowy policjantce udało się przekonać mężczyznę, aby pojechali do jego mieszkania. W nim zastali 40-letnią konkubinę, która potwierdziła, że mężczyzna ją krępował i groził pozbawieniem życia. Zarówno kobieta, jak i mężczyzna byli pijani. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u 40-latki blisko 3,5 promila, a u mężczyzny 2,32 promila.

W związku z zaistniałą sytuacją 52-letni mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia w policyjnym areszcie. Policjanci poinformowali kobietę, aby po wytrzeźwieniu zgłosiła się w jednostce policji i złożyła zawiadomienie o groźbach karalnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group