Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6635
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: ZUS ostrzega przed oszustami

Czwartek, 2 listopada 2017, 8:27
Aktualizacja: Sobota, 4 listopada 2017, 9:16
Autor: Paweł Guszała
Region: ZUS ostrzega przed oszustami
Fot. Paweł Guszała
Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed oszustami, którzy wymyślają coraz to nowe sposoby na łatwy zarobek. Tym razem do ZUS docierają informacje o wysyłaniu od 1 października do klientów fałszywych listów z numerami kont bankowych.

Pomysł jest prosty. Kowalski myśli, że otrzymał list ze swoim nowym kontem, na który ma przelewać odtąd składki, a tak naprawdę w ten sposób będzie zasilać portfel oszusta.

- Fałszerze mogą wykorzystać moment wysyłania przez nas poleconych listów, które posiadają nowy numer konta bankowego na który od 1 stycznia trzeba wpłacać składki ZUS – ostrzega Iwona Kowalska, regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Łatwo jest się pomylić. Te fałszywe listy mogą zawierać logotyp bardzo podobny do oryginalnego logotypu ZUS – mówi.

W takim razie jak nie dać się oszukać? Należy wejść na stronę internetową www.eskladka.pl i skorzystać z wyszukiwarki NRS (numer rachunku składkowego). Tam wystarczy wpisać dane identyfikacyjne, z jakimi płatnik zgłosił się do ZUS (np. NIP, REGON lub PESEL), a system wyświetli prawidłowy numer konta bankowego. Warto to zrobić nawet gdy jesteśmy pewni co do autentyczności listu. Cała czynność trwa tylko chwilę, a powoduje, że pieniądze będą bezpieczne.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group