Wtorek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 6945
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: ZTA w Gencjanie?

Czwartek, 16 lipca 2009, 8:12
Aktualizacja: 8:15
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: ZTA w Gencjanie?
Cieplicka Gencja z czasów, kiedy jeszcze działał tam lokal gastronomiczny.
Fot. Kazimierz Piotrowski
Nie jest wykluczone, że Zdrojowy Teatr Animacji na czas planowanego remontu sceny w zabytkowym obiekcie w Parku Zdrojowym przeniesie się do dawnego Klubu Gencjana, działającego przy byłej Fampie.

Ale – jak nam powiedział Bogdan Nauka, dyrektor ZTA – będzie to możliwe dopiero po spełnieniu procedur sądowych i wskazania odpowiedzialnego za obiekt, który po rozpadnięciu się Fundacji Gencjana nie ma gospodarza, za to odziedziczył mnóstwo długów.

Teoretycznie jest możliwe wpisanie w harmonogram modernizacji Teatru Zdrojowego dokonanie bieżących napraw w Gencjanie, co dałoby zespołowi ZTA dach nad głową na czas przerwy koniecznej na remont macierzystej sceny. Sprawa ma rozstrzygnąć się jeszcze w lipcu. Na razie remont Zdrojowego odwlekany jest w czasie z powodów proceduralnych. Najpewniej zacznie się dopiero jesienią bieżącego roku.

Klub Gencjana to historyczne miejsce: w 1981 roku był areną strajków robotniczych. Wielu mieszkańców pamięta "Gencjanę" jako bazę wojskowych komisji poborowych. Działała tam też dyskoteka oraz przez pewien czas - kino w Cieplicach. Tu trafiła bowiem aparatura z wojskowego kina po likwidacji garnizonu jeleniogórskiego. Aktualnie obiekt jest w fatalnym stanie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group