Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 6591
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zrzutka na obwodnicę

Piątek, 6 lutego 2009, 8:11
Aktualizacja: 8:12
Autor: Ania
REGION: Zrzutka na obwodnicę
Fot. Ania
Gminy Podgórzyn i Mysłakowice dołożą się do budowy obwodnicy w ciągu drogi wojewódzkiej numer 366 na odcinku Głębock – Kowary. Ostateczne kwoty zostaną ustalone podczas rozmów z przedstawicielami Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei. Wiadomo, że całkowity koszt inwestycji wyniesie 52 miliony złotych.
Budowa obwodnicy jest planowana od 2004 roku. Na razie trwają prace projektowe, które ostatecznie zakończą się za dwa lata.

– Budowa obejścia Mysłakowice – Kostrzyca należy do zadań priorytetowych. W 2011 rozpoczną się prace budowlane, a zakończą w 2013. W tym roku planujemy zakończyć rozmowy z samorządami terytorialnymi o współfinansowaniu inwestycji – mówi Joanna Jarocka, rzecznik prasowy DSDiK.

Włodarze Mysłakowic deklarują, że na budowę obwodnicy przeznaczą 250 tysięcy złotych. Przede wszystkim dlatego, że jest to w interesie gminy. Nowa droga będzie bowiem prowadziła z Kowar do Głębocka i ominie Mysłakowice oraz Kostrzycę, przez które codziennie przejeżdża mnóstwo pojazdów, jadących w stronę Kamiennej Góry czy Karpacza. – W ten sposób ograniczymy nadmierny ruch drogowy, a tym samym i liczbę wypadków, stanowiących plagę tych dwóch wsi. Droga będzie dodatkowo wyposażona w pas dla pieszych i rowerzystów, dzięki czemu zapewni się im bezpieczeństwo – wyjaśnia Zdzisław Pietrowski, wójt Mysłakowic

Pod Śnieżką trwa ciągła rozbudowa bazy noclegowej, pewne jest, że w ciągu paru najbliższych lat do Karpacza będzie przyjeżdżać znacznie więcej turystów niż w tej chwili. Dlatego rozbudowa dróg na trenie powiatu jeleniogórskiego jest niezbędna. Nie wystarczy jednak jedno obejście, aby całkowicie zlikwidować problem. Potrzebne jest optymalne rozwiązanie związane z drogą z Jeleniej Góry do Karpacza.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group