Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5914
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Zrozumieć młodzież. To bezcenne

Sobota, 21 maja 2011, 8:05
Aktualizacja: 12:10
Autor: Agrafka
JELENIA GÓRA: Zrozumieć młodzież. To bezcenne
Fot. Agrafka
„Chcę zmienić świat, zaczynam od siebie” to program współfinansowany przez Unię Europejską, w ramach którego odbyło się wczoraj w Hotelu Mercury okolicznościowe seminarium.

Celem tego programu, skierowanego do młodzieży w wieku 15-18 lat, która "wypadł" z systemu edukacji dziennej, jest rozwój przedsiębiorczości rozumianej jako zdolność do planowania przedsięwzięć i doprowadzania ich do zamierzonego celu. Podwyższenie umiejętności wykonywania zadań zespołowych, poprawa umiejętności komunikowania się w języku ojczystym, rozwój kompetencji technicznych i informatycznych, a także zmiana postaw dziewcząt i chłopców w odniesieniu do pracy i nauki.

- Cieszymy się, że konferencja spotkała się z dużym odbiorem społecznym. Zgłosiło się ponad 50 uczestników z różnych placówek oświatowych z Jeleniej Góry i okolic. Zajęcia realizowane w ramach programu umożliwiają młodzieży rozwój kompetencji społecznych poprze uczestniczenie w różnych warsztatów. Poprzez takie seminaria staramy się zrozumieć dorastającą młodzież, dyskutujemy o tym w jaki sposób możemy wesprzeć jej rozwój i efektywną edukację, jak pomóc unikać porażek i jak reagować, gdy młody człowiek znajdzie się na krawędzi – powiedziała Jolanta Ratyńska, dyrektor Prywatnego Centrum Kształcenia Kadr.

Młodzi ludzie wypełniając ankietę zaznaczyli, ze ich najważniejszym zadaniem jest poznanie swoich mocnych i słabych stron, poczucie własnej wartości, pomaganie innym, odpowiedzialność za siebie i innych oraz konsekwentne dążenie do wyznaczonego celu.

- Wyniki tego cyklu potwierdzają zmianę postaw dziewcząt i chłopców w odniesieniu do nauki i do pracy. Pomimo początkowych trudności i niechęci grupy młodych ludzi, która brała udział w naszych warsztatach, później pojechaliśmy na wycieczkę, podczas której panowała prawdziwie rodzinna atmosfera, grupa ta stała się jednością - powiedziała Małgorzata Pokosz, doradca rozwoju osobistego i zawodowego, trener w Prywatnym Centrum Kształcenia Kadr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group