Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 5066
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zostań liderem Szlachetnej Paczki 2013!

Sobota, 1 czerwca 2013, 8:56
Aktualizacja: 8:58
Autor: Org
Region: Zostań liderem Szlachetnej Paczki 2013!
Fot. Organizator
Szlachetna Paczka 2013 zaczyna się już dziś. – Szukamy liderów w 540 miejscach w całej Polsce, w tym 25 w województwie dolnośląskim, by w tym roku dotrzeć z mądrą pomocą do wszystkich tych, którzy jej potrzebują. Obecnie poszukujemy liderów w takich miastach jak: Jelenia Góra, Kamienna Góra, Wałbrzych, Legnica, Polkowice i Głogów – informuje Jarosław Rydzewski, koordynator regionalny.

- Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób. - mówi ks. Jacek Wiosna Stryczek, inicjator projektu. - Oferujemy szkolenia i rozwój kompetencji, szansę na sprawdzenie się w działaniu i udział w mądrej pomocy - dodaje.

Lider Szlachetnej Paczki buduje zespół wolontariuszy i koordynuje jego pracę. Wspólnie starają się dotrzeć z pomocą do rodzin żyjących w niezawinionej biedzie. Pod okiem lidera wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu. Lider organizuje zaplecze logistyczne, a przede wszystkim dba o jak najlepszej jakości pomoc rodzinom w potrzebie.

To już XIII edycja projektu, który jednoczy kilkaset tysięcy osób każdego roku. To siła wspólnego działania i celu, którym jest realna zmiana życia konkretnych rodzin, żyjących w biedzie i zapomnieniu w każdym mieście.

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 235 rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych.

Rekrutacja liderów Szlachetnej Paczki 2013 trwa. Wystarczy wejść na stronę superw.pl i uzupełnić formularz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group