Wtorek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 5292
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ KRAJ: Żółta kartka dla posłów ratunkiem dla sześciolatków

Poniedziałek, 16 marca 2009, 10:07
Aktualizacja: Wtorek, 17 marca 2009, 7:50
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ KRAJ: Żółta kartka dla posłów ratunkiem dla sześciolatków
Fot. DTP
Niemal 46 tysięcy rodziców walczy na stronie internetowej w ostatniej akcji, której celem jest zapobiec uchwaleniu ustawy o wysyłaniu sześciolatków do szkół, a pięciolatków do przedszkoli. Będą słali żółte kartki do posłów, którzy chcą odrzuć veto prezydenta. Jeśli do 20 marca nie zmienią decyzji, rodzice wyślą kartki czerwone oznaczające brak poparcia dla polityków w najbliższych wyborach.

– Przekonaliśmy prezydenta do zawetowania ustawy. Teraz musimy przekonać posłów, żeby nie odrzucali veta. Głosowanie już 20 marca. Mamy ostatnią szansę, aby powstrzymać eksperyment na naszych dzieciach – piszą do rodziców na forum portalu „Ratujmy maluchy” twórcy portalu i organizatorzy akcji.

– Już za rok, 1 września 2009, ma się zacząć całkowita likwidacja przedszkolnych zerówek. Sześciolatki będą trafiać do szkoły, która zupełnie nie jest przystosowana do potrzeb maluchów. A za dwa lata obowiązkiem szkolnym mają zostać objęte pięciolatki! Pani minister przekonuje, że w tak krótkim czasie przygotuje szkoły w całej Polsce na przyjęcie malutkich dzieci. Nie wierzysz w takie obietnice? – dodają w przygotowanym apelu do rodziców.

Czytamy w nim dalej: podobnie jak my boisz się, że Twoje dziecko ucierpi na pospiesznie wprowadzanych zmianach? Podpisz się pod ogólnopolskim protestem rodziców. Sejm jeszcze nie uchwalił reformy. Jeszcze jest czas, żeby powstrzymać szkodliwe pomysły urzędników. Wejdź na www. ratujmaluchy.pl. Nie pozwólmy eksperymentować na naszych dzieciach”

Twórcy akcji stworzyli specjalną listę posłów z całej Polski, którzy są „za” wprowadzeniu ustawy w życie. Dołączyli do tego e-maile parlamentarzystów. Wśród wymienionych polityków z Dolnego Śląska pojawili się m.in. Jerzy Szmajdziński, Marcin Zawiła czy Grzegorz Schetyna, w sumie dwudziestu posłów i pięć posłanek. To do nich trafią właśnie żółte kartki, a jeśli 20 marca posłowie ponownie zagłosują za przyjęciem uchwały, rodzice zapowiadają wysłanie do niech czerwonych kartek.

Rodzice swój protest argumentują brakiem przygotowania placówek do wprowadzenia reformy, w tym przepełnione klasy, hałas, brak wykwalifikowanych nauczycieli, konieczność noszenia ciężkich plecaków przez najmłodszych. Do tego brak środków finansowych na wprowadzenie reformy, nałożenie od 2011 obowiązku edukacji na dzieci pięcio i czteroletnie z końca roku, brak czasu na zabawę.

Akcja objęła całą Polskę, a włączyli się do niej nie tylko rodzice, ale również eksperci czyli wykładowcy, dyrektorzy, lekarze oraz pisarz Paweł Huelle.
Sprawa przyjęcia lub odrzucenia ustawy ma się wyjaśnić już 20 marca, po ostatecznym głosowaniu w tej sprawie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group