Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 6594
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zofia Czernow: Racja była wyższego rzędu

Wtorek, 17 stycznia 2017, 8:22
Aktualizacja: Środa, 18 stycznia 2017, 8:03
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zofia Czernow: Racja była wyższego rzędu
Fot. Przemek Kaczałko
„Dekalog wolności” był tematem przewodnim poniedziałkowej (16.01) konferencji prasowej posłanki Zofii Czernow, która odniosła się również do sprawy dotyczącej byłego senatora Józefa Piniora.

W prezentowanym dekalogu posłów PO znajdują się zasady obejmujące m.in. wolność słowa, mediów i internetu, zgromadzeń, organizacji obywatelskich, samorządów, kultury, parlamentu. - Gwarancją wolności jest niezawisłość sądów i trybunału – mówiła Z. Czernow. - Nie możemy się zgodzić na to, żeby partia rządząca pod płaszczykiem pomocy Polakom, tak naprawdę ograniczane były ich prawa – kontynuowała posłanka PO, która nawiązała również do sposobu uchwalenia ustawy budżetowej, nazywając działania marszałka Kuchcińskiego niezgodnymi z regulaminem Sejmu, jednak przyznała, że blokowanie mównicy sejmowej również było niezgodne z regulaminem.

Czy sposobem na łamanie prawa jest łamanie prawa? - zapytaliśmy. - To prawda, że okupowanie mównicy było naruszeniem regulaminu Sejmu. Do tego by nie doszło, ale wobec tak drastycznie niesprawiedliwej decyzji, którą podjął marszałek wykluczając posła z obrad Sejmu za coś, co marszałek sobie wyobraził, że za chwilę poseł zrobi coś złego – nie mogło spotkać się z brakiem reakcji z naszej strony. Pozbawienie posła prawa do uczestniczenia w posiedzeniu Sejmu to nadzwyczajna sytuacja. 18 godzin blokował mównicę poseł Gabriel Janowski, kiedy zdecydowano, że straż marszałkowska go wyprowadziła, a to trwało pół minuty, bo poseł Szczerba miał minutę na zadanie pytania, a po 30 sekundach został pozbawiony tego prawa – tłumaczyła Zofia Czernow, która jednocześnie nie obawia się zarzutów karnych, które rozważa prezes Kaczyński. - Zgadzam się z tym, że posłowie okupując mównicę naruszyli regulamin, ale racja była wyższego rzędu – dodała.

W sprawie dotyczącej Józefa Piniora posłanka przyznała, że nie oglądała ostatnich materiałów, które ujawniła Telewizja Polska, nazywając ją „zafałszowaną i zmanipulowaną”. - Niezmiennie uważam, że Józef Pinior to człowiek uczciwy, który angażuje się w prawa człowieka i szereg innych, ważnych dla ludzi spraw. W tej chwili z tych 40-kilku tysięcy robi się taką aferę, bo nic nie idzie w kierunku, żeby to spokojnie wyjaśnić, tylko będzie to wyjaśniane chyba na oczach wszystkich – stwierdziła Z. Czernow.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (79) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group