Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 3363
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Zofia Czernow: Nikt nie jest za aborcją

Sobota, 1 października 2016, 7:26
Aktualizacja: Niedziela, 2 października 2016, 7:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Zofia Czernow: Nikt nie jest za aborcją
Fot. Przemek Kaczałko
W piątkowe przedpołudnie (30.09) posłanka Zofia Czernow za pośrednictwem lokalnych mediów postanowiła zaapelować do udziału w poniedziałkowym ogólnopolskim proteście kobiet, który jest odpowiedzią na próbę zaostrzenia przepisów dotyczących aborcji.

Jak podkreśla posłanka Platformy Obywatelskiej, nikt nie jest za aborcją, a obecnie obowiązująca ustawa nie nawołuje do niej, daje jedynie prawo wyboru w dramatycznych sytuacjach. - Aborcja to ostateczność, tragiczny wybór kobiety w sytuacji, w której się znalazła. Nie zgadzamy się, aby w sprawach kobiet decydowali głównie mężczyźni, którzy nigdy w takiej sytuacji się nie znajdą – mówiła Zofia Czernow.

Posłanka PO wspomniała też o odrzuconym projekcie inicjatywy „Ratujmy kobiety” firmowanym przez Barbarę Nowacką. - PiS w kampanii wyborczej bardzo mocno podkreślał, że żaden projekt obywatelski bez szczegółowego rozpoznania nie zostanie odrzucony w pierwszym czytaniu – niestety tak się stało, mimo że marszałek Terlecki informował przed głosowaniem, że Prawo i Sprawiedliwość dotrzyma słowa danego wyborcom – kontynuowała Z. Czernow.

Jednocześnie przedstawicielka Platformy Obywatelskiej z Jeleniej Góry poinformowała, że weźmie udział w planowanym na poniedziałek (3.10, godz. 10:00) ogólnopolskim proteście kobiet na Placu Ratuszowym i zachęca wszystkich do wsparcia inicjatywy.

Wśród tematów poruszonych przez Zofię Czernow był też projekt poselski ograniczający metodę „in vitro”. - Ten projekt w zasadzie ograniczy „in vitro” do minimum, a przecież to jest metoda leczenia bezpłodności, która jest ostatnim etapem. Z jednej strony chcą, żeby się rodziły dzieci, a z drugiej ta metoda im się nie podoba – stwierdziła posłanka nazywając działania partii rządzącej hipokryzją.

Ostatnim tematem piątkowej konferencji była katastrofa geologiczna w kopalni Turów. Zofia Czernow zadeklarowała, że wystosuje pismo do ministra Tchórzewskiego w tej sprawie. - Chcę zapytać ministra, czy zna skalę problemu, a także o zagrożenie miejsc pracy i problemach z mocą energetyczną – mówiła posłanka PO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group